به گزارش  رویترز، این مقام ارشد صهیونیست ادعا کرد: «نتایج بررسی‌های اولیه ما نشان می‌دهد که ایرن مسئول انفجار در این کشتی است. ایران به دنبال ضربه زدن به زیرساخت‌ها و شهروندان اسرائیلی است.نزدیک بودن نسبی فاصله کشتی [هنگام وقوع انفجار] با ایران نیز این تصور را در ذهن تقویت می‌کند.»

وی ادامه داد: «طبق ارزیابی‌های اولیه و با توجه به فاصله و شرایط، این ارزیابی من است. البته تحقیقات عمیق‌تر در این زمینه نیز باید انجام شود.»

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس روز گذشته گزارش داد که یک کشتی باری تحت مالکیت رژیم صهیونیستی نخستین دقایق بامداد جمعه 26 فوریه (8 اسفند) در حین عبور از دریای عمان دچار انفجار شده و بلافاصله مسیر خود را به یکی از بنادر نزدیک تغییر داده است.

پیش از انتشار این خبر، مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس وابسته به نیروی دریایی این کشور در پایگاه اطلاع‌رسانی خود از وقوع انفجار در یک کشتی خبر داده بود اما اشاره‌ای به اینکه کشتی حادثه‌دیده تحت مالکیت رژیم صهیونیستی است، نکرده بود.

بر اساس اطلاعیه مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس، در این حادثه انفجار آسیب چندانی به کشتی مذکور وارد نشده و خدمه کشتی نیز در سلامت کامل هستند.

با این حال، شبکه صهیونیستی کان روز شنبه در گزارشی به نقل از فردی که مالک کشتی حادثه‌دیده خوانده شده است، مدعی شد: «خسارت وارد شده به کشتی به صورت دو حفره به قطر 1.5 متر [در بدنه کشتی] است. اما هنوز مشخص نیست که این حادثه بر اثر اصابت موشک بوده است یا چسبیدن مین‌های دریایی به کشتی.»

این مطلب برایم مفید است
78 نفر این پست را پسندیده اند