منابع محلی می گویند درگیری های شدید با انواع سلاح ها در داخل یکی از مهم ترین اردوگاه های در سیطره نیروهای مزدور و تحت فرمان ائتلاف سعودی رخ داده است.

پایگاه صحن الجن مهمترین اردوگاه و اتاق عملیات نیروهای ائتلاف سعودی در جبهه مارب درگیر تبادل آتش در داخل و بین گروه های هم سنگر شده است اما هنوز مشخص نیست علت دقیق این تنش های داخلی چیست.

رسانه های یمنی گزارش دادند که این اردوگاه، پیش تر نیز در هفته جاری صحنه درگیری داخلی گروه های تحت ائتلاف سعودی شد که علت آن اختلاف بر سر سلاح و پول بین دو تن از فرماندهان دو شاخه از نیروهای مستقر در این اردوگاه بود.

اما توجه به زمان حساس درگیری های داخلی ائتلاف سعودی در آستانه بازپس گیری شهر مارب از سوی مردم یمن، می تواند نشان دهنده چند وضعیت باشد:

۱-روحیه به هم ریخته و عصبی نیروهای ائتلاف سعودی ناشی از دو موقعیت : الف-محاصره شهر مارب و اشراف ارتش و کمیته های مردمی یمن بر شهر و آتشباران مداوم مواضع باقیمانده نیروهای مزدور سعودی و تروریست های همپیمان آنها در این شهر و ب-تشدید مخالفت های بین المللی با اشغالگری و کشتار نیروهای سعودی در یمن و تصریح برخی دولت ها مبنی بر ضرورت پایان دادن حملات سعودی ها به یمن.

۲-احتمال تشدید اختلاف بین فرماندهان گروه های مزدور بر سر نحوه اداره نبرد تحت محاصره یا عقب نشینی و فرار از منافذ احتمالی باقیمانده

۳-احتمال فرار افسران ارتش سعودی از جبهه مارب و آشفته شدن فرماندهی میدانی

۴-آن گونه که از گزارش اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی بر می آید نیروهای ارتش و کمیته های مردمی موفق به نفوذ در صفوف نیروهای مزدور سعودی و رئیس جمهور فراری شده اند و طوری که فرماندهان اطلاعات عملیات یمن وعده دادند این امر به معنای فروپاشی از درون خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند