بر اساس این گزارش، دو طرف در این تماس تلفنی بر «اهمیت مشارکت کشورهای منطقه در هر گونه مذاکره احتمالی درباره موضوع هسته‌ای ایران» تأکید کرده‌اند و در عین خواستار شده‌اند که این مذاکرات «شامل مسائل گسترده‌تری» شود.

این اظهارات در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، پیشتر، در واکنش به خواسته‌ای مشابه از سوی رئیس جمهور فرانسه درباره مشارکت دادن کشورهای منطقه در توافق هسته‌ای تأکید کرده بود که برجام به هیچ وجه قابل مذاکره مجدد نبوده و طرف‌های آن هم مشخص و غیرقابل تغییر هستند.

بنا همچنین گزارش داد که دو طرف در این تماس تلفنی درباره امکان سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه پزشکی و همچنین روابط دوجانبه و پاره‌ای از تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌و‌گو کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی بحرین همچنین نوشت که نتانیاهو از ولی‌‌عهد بحرین خواسته است که سلام او را به شاه این کشور برساند.

در مقابل، «اوفیر جندلمان» سخنگوی عربی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در ارتباط با این تماس تلفنی اعلام کرد که این تماس تلفنی صبح امروز صورت گرفته و ولی‌عهد بحرین بار دیگر از نتانیاهو دعوت کرده است که به این کشور سفر کند.

طبق این اعلام، نتانیاهو نیز گفته است که در اولین فرصت و با بهبود شرایط شیوع کرونا به بحرین سفر خواهد کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که قرار بود در ماه فوریه جاری به امارات و بحرین سفر کند پس از کوتاه کردن چند باره مدت زمان این سفر، اخیرا سفر خود را به این دو کشور لغو و آن را به زمان دیگر موکول کرد.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این ارتباط مدعی شده بود که به علت شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت در فلسطین اشغالی این سفر به زمان دیگری موکول شده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند