«جیک سالیوان» مشاور امنیتی کاخ سفید امروز یکشنبه به تکرار مواضع خصمانه دولتمردان کشورش علیه ایران پرداخت.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، مشاور امنیتی کاخ سفید در سخنان امروز خود بدون اشاره به فتوای مقام معظم رهبریدر خصوص حرام بودن استفاده از تسلیحات هسته ای گفت: رییس جمهور بایدن خود را ملزم به عدم دستیابی تهران به تسلیحات هسته ای می داند! بایدن معتقد است دیپلماسی بهترین ابزار برای جلوگیری ایران از دستیابی به بمب اتمی است. آماده گفتگو با ایرانی ها درباره بازگشت به محدودیت های برنامه هسته ای این کشور هستیم.

وی در ادامه مواضع خصمانه کشورش علیه تهران با طرح ادعایی مضحک مدعی شد: این ایران است که در انزوا قرار دارد؛ نه آمریکا! تهران تا کنون به درخواست ها برای مذاکره پاسخی نداده است! ما ارتباط با ایران را درباره آمریکایی های بازداشت شده در این کشور آغاز کرده ایم و ادامه خواهیم داد. مسأله بازگشت زندانیان (مجرمان) آمریکایی در ایران برای آمریکا اولویت دارد.

«جیک سالیوان» بی اشاره به گزارش سازمان بهداشت جهانی ادعا کرد: چین شفافیت کافی در خصوص ویروس کرونا نداشته است. باید تحقیقاتی توسط سازمان بهداشت جهانی پیرامون شیوع کرونا به انجام برسد.

این مقام آمریکایی ادامه داد: از سازمان های امنیتی خواسته ایم تا بررسی جامعی را پیرامون حمله سایبری به نهادهای آمریکایی انجام دهند.

مشاور امنیتی کاخ سفید در راستای ادامه سیاست روسیه هراسی کشورش گفت: پاسخ به روسیه نیز چند هفته، نه چند ماه زمان می بَرد؛ البته ما به تحریم محدود نخواهیم شد.

این مطلب برایم مفید است
28 نفر این پست را پسندیده اند