دونالد ترامپ شامگاه چهارشنبه در گفت‌ وگو با مکس‌نیوز همچنان با حفظ پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ افزود اتفاقات بد و نادرستی رخ داده است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد "تا آنجا که به من مربوط است پیروز شدیم." "آنچه که اتفاق افتاده ننگ آور است، کاملاً ننگ آور است."

ترامپ با تکرار اینکه در انتخابات ۲۰۲۰ حدود ۱۲ میلیون رای از ۲۰۱۶ بیشتر داشته است، اضافه کرد ما تنها سه میلیون رای بیشتر می‌خواستیم، اما نمی‌توانستیم ضرر کنیم و ۱۲ میلیون بیشتر گرفتیم. اما اتفاقات بدی افتاد. شما آن را پوشش داده‌اید و می‌دانید.

وی با تاکید بر اینکه «واقعا اتفاقات بد و نادرست رخ داده است»، گفت همچنان در حال برنامه‌ریزی برای تحقیق در مورد بی‌نظمی‌های انتخاباتی است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا با اشاره به حضور هواداران خود در ۱۷ دی‌ماه مقابل کاخ سفید و کنگره آمریکا که منجر به یورش به کنگره شد، گفت: وقتی آنها می‌گویند"دزدی را متوقف کنید"، آنها فقط شوخی نمی کنند. این یک شرمساری است. مانند انتخابات یک کشور جهان سوم بود، بنابراین ما باید این مساله را درست کنیم و فکر می‌کنم به آنچه اتفاق افتاده است، برسیم.

ترامپ، انتخابات در ایالت‌های نوسان‌دار را ننگ‌آور دانست و در حالیکه از توئیتر ممنوعیت دائمی دریافت کرده است، افزود: توئیتر بسیار کسل‌کننده شده و میلیون‌ها نفر در حال ترک آن هستند."

وی به بحث درباره ایجاد بالقوه بستر رسانه اجتماعی خود برای حمایت از آنچه نظرات ۷۵ میلیون رای دهنده خود پرداخت و اظهار کرد: ما واقعاً در توییتر مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفتیم. آنها انواع پرچم‌ها را نصب می‌کردند. آنها تقریبا هر چیزی را که می‌دیدید، پرچم‌گذاری می‌کردند، هرچه می‌گفتم پرچم‌گذاری می‌شد. این ننگ‌آور است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا مدعی شد: شما کشورهای خارجی دیگری نیز دارید که بدترین سخنان ممکن را می‌گویند و آنها(توئیتر) در این مورد کاری نمی‌کنند. این بسیار کسل‌کننده شده است. ما نمی‌خواهیم به توئیتر برگردیم.

ترامپ با این ادعا که دموکرات‌ها «آمریکا را آخر قرار داده‌اند»، گفت: آنها قصد دارند همه چیز را در برابر چین رها سازند و همچنین در برابر ایران.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند