آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید  عصر امروز در دیدار  علی عسکری، رئیس رسانه ملی، وظیفه صدا و سیما را علاوه بر جذب مخاطب، ارائه آموزش ها، تربیت، پرورش و هدایت مردم دانست.

او با تاکید بر ضرورت نظارت‌ها بر برنامه سازی و الگوسازی در رسانه ملی، تذکر و پیشنهاد‌هایی را در حوزه آموزش به کودکان و نوجوانان و برنامه‌های کودک و نوجوانان ارائه داد.

آیت الله مکارم شیرازی در همین حال با اشاره به نقش موثر رسانه ملی در آموزش‌ها و آگاهی رسانی درباره مقابله با کرونا خواستار آن شد که رسانه ملی با روشنگری و ارائه اطلاعات دقیق، مقابل افراط و تفریط‌ها در این حوزه بایستد.

آیت الله مکارم شیرازی با استقبال از ایده رئیس رسانه ملی برای تولید آثاری در حوزه قیامت گفت: از این که تلاش دارید باور کردن قیامت را در افکار عمومی ترویج دهید خوشحال شدم.

این مرجع تقلید همچنین این نقد را به صدا و سیما وارد دانست که بودجه این سازمان به دولت وابسته است و تصریح کرد این وابستگی بودجه‌ای نباید موجب آن شود که رسانه ملی در نقد عملکرد‌ها کوتاهی یا چشم‌پوشی کند.
آیت الله مکارم شیرازی به کاهش انتقادات از مسئولان در بخش خبری بیست و سی اشاره و تصریح کرد:احساس می‌کنم بیست و سی، بیست و سی سابق نیست و آن هم احتمالا به خاطر عکس العمل‌ها و فشار‌های دولت است که نباید باشد، چون مردم حق دارند واقعیات و انتقادات به حق از مسئولان را در رسانه ملی ببینند و بشنوند.
آیت‌الله مکارم شیرازی با قدردانی از برنامه‌های خوب رسانه ملی تصریح کرد: امیدوارم در سایه لطف الهی توفیق این سازمان روز به روز بیشتر شود.
 علی عسکری، رئیس رسانه ملی در این ملاقات با ارائه گزارشی از عملکرد صدا و سیما به مقایسه بودجه این سازمان با رقبای جهانی خود پرداخت و گفت: رسانه ملی با وجود همه محدودیت‌های بودجه‌ای از نظر فنی خود را در سطح جهانی مجهز نگه داشته است و کارکنان این رسانه با غیرت تلاش دارند در میدان جنگ نرم مردانه ایستادگی کنند.
او با تشریح ایده خود برای ساخت آثاری در حوزه قیامت تصریح کرد: اگر بتوانیم قیامت را به خوبی به مردم بشناسانیم مهم‌ترین مانع را در برابر شیاطین ایجاد خواهیم کرد و نور معنویت بیشتر و بیشتر متبلور خواهد شد.
رئیس رسانه ملی همچنین با ارائه گزارشی در خصوص تولید مجموعه تلویزیونی حضرت معصومه (س) تاکید کرد: این اثر از محصولات الف فاخر ویژه سازمان خواهد بود و امیدواریم با کیفیت بسیار خوب به آنتن برسد.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند