آسوشیتدپرس گزارش داد، دادستان‌های دادگاه فدرال آمریکا یک جوان ۲۷ ساله این کشور به نام «جیووانی پاپ» را رسما به قتل مادر خود در ناوگان پنجم نیروی دریایی این کشور در بحرین متهم کرده و برای او پرونده تشکیل دادند.

 این جوان آمریکایی که مادرش کارمند غیرنظامی این ناوگان مشغول به کار بود، متهم است ۳۱ ژانویه (۱۲ بهمن) با ضربات چاقو وی را در آپارتمان شخصی‌شان در خارج از پایگاه نظامی آمریکا به قتل رسانده است.

در اسنادی که از دادگاه در این باره منتشر شده، نام فرد مقتول را فقط با حروف اول نام کوچک و نام خانوادگی او بیان شده و نام وی «ای.اِی»( E.A) معرفی شده است.

طبق این اسناد، این زن آمریکایی کارمند غیر نظامی وزارت دفاع در گروه حمایتی نیروی دریایی مستقر در بحرین بود و از سپتامبر ۲۰۱۷ در این ناوگاه پنجم نیروی دریایی آمریکا مشغول به کار بود.

روند تحقیقات اولیه نشان می دهد، به دنبال غیبت این زن و مادر آمریکایی در محل کار خود، همکاران او نگران حال وی شدند و پیگیری‌های بعدی سبب شد که جسد بی جان او در آپارتمانش پیدا شود در حالی که آثار ضربات چاقو بر بدن او هویدا بود.

پلیس بحرین بعد از تحقیقات اولیه جیووانی پاپ را به اتهام قتل مادرش دستگیر کرد و خود او در روند بازجویی‌ها به ارتکاب این قتل اعتراف کرد.

این جوان آمریکایی دلیل این قتل را ممانعت مادرش از «بازگشت او به آمریکا و تلاش برای تحقق اهدافش» عنوان کرد.  جیووانی پاپ بعد از ارتکاب قتل، از کارت اعتباری مادرش برای خرید بلیت هواپیما برای بازگشت به آمریکا جهت دیدار با نامزدش استفاده کرده بود.

مقام‌های بحرین اعلام کردند در صورت پیگیری روند محاکمه این متهم به قتل توسط آمریکا، آنها اقدامی برای رسیدگی قضایی به این پرونده انجام نمی‌دهند.

«توماس ام.دی جیرولامو» قاضی فدرال آمریکایی روز پنجشنبه هفته گذشته حکمی صادر کرد که طبق آن جیوانی پاپ ضمن برگرداندن به آمریکا باید در دادگاه به اتهام قتل محاکمه شود.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، وزارت کشور بحرین، سفارت آمریکا در بحرین و سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی آمریکا به درخواست‌های این خبرگزاری برای اظهارنظر درباره این پرونده پاسخی نداده و سکوت اختیار کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند