امیر حاتمی  در ادامه سفر به هند با وزیر دفاع این کشور دیدار کرد و دو طرف موضوعات  همکاری دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بررسی قرار دادند.

 امیر سرتیپ حاتمی در این دیدار مبارزات ضد استعماری و ظلم‌ستیزی دو ملت را از جمله اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور خواند و بهره گیری از ظرفیت های فراوان در دو کشور برای توسعه همکاری ها در ابعاد مختلف از جمله ابعاد دفاعی امنیتی دوجانبه منطقه‌ای و بین‌المللی را ضروری و در راستای منافع دو کشور و منطقه ارزیابی نمود.وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  چابهار را فرصتی برای دو کشور در راستای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای دانست.

" راجنات سینگ" نیز  در  این دیدار با قدردانی از حضور هیات عالی رتبه دفاعی جمهوری اسلامی ایران در هند با اشاره به  روابط تاریخی دو کشور بر حفظ و توسعه روابط رو به رشد دو کشور تاکید کرد که بخشی از آن مربوط به همکاری‌های دفاعی است.در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر توسعه همکاری های دفاعی در خصوص  ساز و کارهای آن نیز گفتگو کردند.

به گزارش ایرنا،وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر روز سه شنبه عازم هند شد و ضمن دیدار با مقامات دفاعی این کشور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه هوانوردی و نمایش هوایی بنگلور شرکت و از آن بازدید کرد.

این سفر اولین سفر مستقل وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به هند از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون محسوب می شود.پیش از این نیز  وزیر دفاع هند در شهریور ماه سال جاری در سفر به تهران با همتای خود دیدار کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند