حمید بعیدی نژاد روز دوشنبه در توئیتی افزود: از تمامی مراکز اسلامی درخواست گردید که متحدا ضمن محکومیت فیلم، از طریق قانونی برای جلوگیری از پخش آن در انگلیس اقدام نمایند.

وی عنوان کرد که انتشار این فیلم تفریه‌انگیز اساس قواعد دینی و آموزه‌های پیامبر اسلام را زیر سوال می‌برد و جامعه مسلمانان اعم از سنی و شیعه، باید هوشیار باشند.

«بانوی بهشت» عنوان فیلمی است که ۳۰ دسامبر گذشته منتشر شد. این فیلم به مهمترین مساله تاریخ شیعی در خصوص واقعه غدیر و شهادت حضرت زهرا(س) به نویسندگی یاسر الحبیب روحانی شیعه ساکن لندن می پردازد.

داستان این فیلم زندگی کودکی عراقی را روایت می‌کند که مورد تهاجم گروه‌های تکفیری قرار گرفته اما قدرت و اهمیت صبر کردن را پس از گذشت ۱۴۰۰ سال با تأسی از زندگی حضرت زهرا سلام الله علی‌ها می‌آموزد.

این کودک پس از دست دادن مادرش، به خانه جدیدی می‌رود، جایی که مادربزرگ مهربانش داستان زندگانی حضرت فاطمه سلام الله علی‌ها را برای او تعریف می‌کند.

آنچه در این فیلم حکایت می‌شود در تلاش است با به صحنه کشیدن رنج‌های آن حضرت ماجرای اولین قربانی تروریسم را با ماجرای کودکی در قرن بیست و یکم تطبیق دهد.

پیش از این فیلم شماری از روحانی برجسته شیعی از جمله مرکز اسلامی انگلیس (دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در انگلستان) با صدور بیانیه‌ای مشترک نسبت به پیامدهای تحریک‌آمیز این فیلم بر امت اسلام ابراز نگرانی کرده و تصریح کردند اقدامات تفرقه‌انگیز بیانگر آموزه‌های مکبت شیعه نیست.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند