اسدالله بادامچیان روز دوشنبه در نشست خبری با تبریک ولادت حضرت زهرا با گرامیداشت ۲۲ بهمن و دومین سالروز درگذشته محمد نبی حبیبی دبیر کل فقید حزب موتلفه گفت: مسئله فعلی انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم و چگونگی ورود به این گام و همچنین مسئله انتخابات ۱۴۰۰ است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: همه کسانی که در این ۴۲ سال فعالیت داشتند و مسئول بودند خدماتی ارائه کردند که باید از آنها تشکر کرد و نگاه موتلفه نگاه سیاه و سفید مطلق نیست و خدمات از دولت آقای بازرگان تا آقای روحانی خوب بود و نقاط ضعف هم داشت که از خدماتشان متشکریم.

وی ابراز امیدواری کرد نقاط ضعفشان تجربه‌ای برای انتخابات آینده به کسانی باشد که مسئولیت می پذیرند تا بتوانند این نقاط ضعف را جبران کرده و آن را تکرار نکنند.

 بادامچیان با نگاهی به تاریخ انقلاب در این ۴۲ سال گفت: امام در آغاز انقلاب اسلامی این حرکت را حرکت مردم سالارانه و تمام مردمی می خواست و انقلاب ما در این چهل و چند سال همه کار را با انتخابات انجام داده از قانون اساسی گرفته تا مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی شهر و روستا، خبرگان و ریاست جمهوری.

وی افزود: همه نوع رییس جمهور را در این ۴۲ سال تجربه کردیم و همه خواستند به بهترین نحو خدمت کنند. اینکه چرا بازرگان نتوانست فعال عمل کند و  استعفا داد را باید بررسی کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: امام گفتند استعفا ندهید اما همان روز خبر استعفای بازرگان در خبرها منتشر شد. امام می دانست اگر بین رجال رای گیری شود بیشترین رای را بازرگان کسب می کند اتتقاداتی بعدا به بازرگان شد که امام دستور داد در خطبه ها او را نقد نکنند.

بادامچیان با بیان اینکه بازرگان تفکر لیبرالیستی غرب گرای مستقل داشت و نگاه او این بود که باید با آمریکا همکاری کرد، گفت: این ذهنیت با نگاه کاپیتالیستی حاکم در غرب اجازه نمی داد این شیوه در کشور پیش برود. او منتخب و منصوب امام بود و ناشکری بود که بر خلاف امام پیش برود و کنار رفت.

بادامچیان: قالیباف مسیر جدا را می رود/ درِ شورای وحدت به روی همه باز است /توجه به رئیسی بیشتر از کاندیداهای دیگر است

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به دوران نخست وزیری بنی صدر، اظهار کرد:  در مساله بنی صدر هم امام نگفت به صحنه نیاید حتی از او حمایت کرد اما چه ذهنیتی باعث شد که مردم متوجه شوند مشی او آمریکایی است،  رفتار ۱۴ اسفند او در دانشگاه نشان داد که ذهنستی آمریکایی دارد. 

وی افزود: تفکر بنی صدری نمی گذارد او موفق شود. بعد از شکست بازرگان و بنی صدر، ذهنیت چپ در کشور غلبه کرد و دولت میرحسین روی کار آمد البته قبل از او مردم به رجایی و خامنه ای رای دادند و باهنر روی کار آمد. ۲۲ روز پس از نخست وزیری بازرگان جنگ شروع شد و رجایی هم جنگ را اداره کرد و تفکر بنی صدری را اداره کرد و هم مردم را توانست راضی نگه دارد.

بادامچیان با اشاره به استعفای اجباری عسگراولادی اظهار کرد:میرحسین موسوی او را مجبور به استعفا کرد با اینکه می دانست منصوب امام است، امام به عسگراولادی فرموند تا جایی که می توانی مقاومت کن اما موسوی درست مقابل امام عمل کرد . امام روزی به موسوی گفتند با توجه به قطعنامه ۵۹۸ اگر جنگ را ادامه دهیم وضع اقتصاد چطور است و موسوی پاسخ داد اقتصاد صراحتا زیر صفر است‌ و با این اوصاف امام گفتند که من جام زهر را می نوشم و تفکر چپ گرای غربی باعث شد اقتصاد ما به زیر صفر برسد.

 بادامچیان درباره اینکه آیا شورای وحدت با حضور آقای رییسی موافق است یا نه، گفت: سیاست شورای وحدت و حزب موتلفه این است مانع کسی که در صحنه نامزدی فعال باشد، نمی شویم .

وی افزود: تعداد قابل توجهی که خود را مناسب نامزدی می دانند فعال هستند و ما برای همه احترام قایل هستیم و این پیش می رود تا شورای نگهبان تایید صلاحیت کند. 

عضو سیاستگذاری عالی شورای وحدت با اشاره به نامه خود به شورای نگهبان برای تفسیر رجل سیاسی مذهبی گفت: از شورای نگهبان خواستم تفسیر خود را از رجل سیاسی مذهبی روشن کنند چون رجل سیاسی مثل مدرس، مصدق و قوام السلطنه و رجل مذهبی باید در مذهب و دین برجسته باشد.

بادامچیان تاکید کرد: شورای وحدت از کسی حمایت می کند که با منشور گام دوم مقیدتر باشد و آیت الله رییسی با توجه به جایگاهش در دستگاه قضایی یکی از کسانی است که توجه به ایشان بیشتر است‌.

 دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره نظر شورای وحدت به سعید محمد،گفت: شورای وحدت نسبت به هیچ کس تا تایید شورای نگهبان، بحثی ندارد و بعد از تایید راجع به نامزدها بحث و اصلح را انتخاب می کنیم.

وی افزود: حتی شایعه شد جامعه روحانیت مبارز روی علی لاریجانی  کار می کند که بیانیه داد و چنین چیزی را تکذیب کرد. وحدت زمانی حاصل می شود که مجموعه کار کند و اکثریت روی یک شخص اتفاق نظر داشته باشند.

بادامچیان درباره مقایسه مجلس یازدهم با مجلس هفتم و خوب نبودن آن، گفت: مجلس هفتم مجلس بسیار خوبی بود اگر چه برخی دوستان بعضی سیاست ها را قبول نداشتند اما هر مجلس ۳۰۰ مصوبه درست دارد مجلس یازدهم هم مثل مجلس هفتم مجلس خوبی است و منتخب ملت هستند.

بادامچیان درباره عدم حضور آقای قالیباف در شورای وحدت، گفت: حامیان قالیباف در ائتلاف نرفتند البته حزب و تشکل ایشان نرفت و در جلسه شورای وحدت هم حضور نیافتند. آقای قالیباف جدا می روند و شاید به این مجموعه شورای وحدت هم بپیوندند. در شورای وحدت به روی همه باز است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند