به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بال غربی کاخ سفید با حضور جو بایدن، رئیس جمهوری جدید به محلی کاملا متفاوت تبدیل شده است؛ آرام‌تر، منظم‌تر و بسیار آگاه‌تر درباره پاندمی کرونا که اکنون اولویت دولت جدید است. این مساله تا حدی بازتاب شیوه کار تیم جو بایدن است، اما عمدتا این محصول قوانین سختگیرانه‌ای است که برقرار شده تا در صورت بیماری یک عضو در تیم بایدن، خطر سرایت به دیگران کاهش یابد.

جلسات صبح و عصر کارکنان ارشد از طریق اپلیکیشن زوم انجام می‌شود و این در حالیست که بسیاری از شرکت‌کنندگان از دفاترشان در کنار یکدیگر آنلاین می‌شوند. کارکنان پشت میزهایشان نهار می‌خورند و در آن زمان چون نیاز است ماسک‌هایشان را بردارند، باید درب اتاق‌هایشان را ببندند.

اجازه ورود بازدیدکننده به داخل کاخ سفید بدون تایید داده نمی‌شود و کارکنان بال غربی و تیم دفتر اجرایی آیزنهاور که ساختمان‌هایشان مقابل یکدیگر است، اجازه دیدار حضوری ندارند مگر اینکه الزامات را رعایت کنند.

این مقررات سختگیرانه درست نقطه مقابل گشت و گذارهای آزادانه در آخرین ماه‌های حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید است. آن زمان استفاده از ماسک اختیاری بود و آن دسته از کارکنانی هم که ماسک می‌زدند، مورد تمسخر همکارانشان قرار می‌گرفتند و حتی دونالد ترامپ هم به آنها می‌گفت که ماسک نزنند. در حالی که برخی از جلسات مجازی برگزار می‌شد، مقام‌های سابق ترامپ می‌گویند که بسیاری از اعضا به شکل حضوری ملاقات داشتند.

مقام‌ها می‌گویند که بال غربی اکنون تقریبا خالی است و بسیاری از کارکنان بیشتر اوقات در تنهایی کار می‌کنند. یک مقام گفت، حدود ۷۰ درصد از ۵۰۰ کارمند کاخ سفید هنوز دورکاری از خانه دارند.

آنیتا دان، مشاور ارشد بایدن که به عنوان مدیر ارتباطات در کاخ سفید اوباما هم کار می‌کرد، گفت: اندکی متفاوت است. ما عصرها یک جلسه هماهنگی مرتبط با ویروس کرونا داریم و از آنجایی که اتاق روزولت محدودیت‌هایی دارد، برخی از اتاق‌هایشان کار می‌کنند. نیروها درب اتاق‌هایشان را بیش از هر زمان دیگری می‌بندند.

با اینکه تعداد بالایی از مقام‌های دولتی آمریکا واکسینه شده‌اند، اما تمام اعضای بال غربی کاخ سفید تقریبا هر روز تست کرونا می‌دهند. مجموع این تدابیر و الزام به استفاده از ماسک ان۹۵ و اینکه برخی از دو ماسک استفاده می‌کنند، موجب شده تا صحنه‌های عجیبی هم در سالن‌های کاخ سفید دیده شود و کارکنان در زمان برخورد یکدیگر را نشناسند.  

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند