شکراله حسن بیگی با اشاره به تاریخ تشکیل ستاد انتخابات کشور و هیئت اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ تصریح کرد: براساس اطلاعیه، در تاریخ ۱۱ اسفندماه ستاد انتخابات کشور تشکیل می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران گفت: هیئت اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ شوراهای اسلامی شهر و روستا در تاریخ ۱۹ اسفندماه، هیئت اجرایی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی  در تاریخ ۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ و هیئت اجرایی انتخابات  ۱۴۰۰ریاست جمهوری  در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه تشکیل می شود.

براساس زمان بندی تعیین شده؛ مجموع زمان و فرآیند انتخابات ریاست جمهوری خردادماه ۱۴۰۰، ۳۹ روز تعیین شده است که بر این اساس پس از تشکیل هیئت اجرایی مرکزی در ۱۱ اسفندماه ۹۹ ، هیئت های اجرایی در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با مهلت۳ روز، ثبت نام از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه با مهلت ۵ روز، انتشار اسامی نهایی ۵ و ۶ خردادماه ۱۴۰۰ به مدت دو روز ،تبلیغات  از تاریخ ۷ لغایت ۲۶ خردادماه ۱۴۰۰ به مدت ۲۰ روز در نظر گرفته شده است. ۲۷ خردادماه ۱۴۰۰ ممنوعیت تبلیغات و ۲۸ خردادماه نیز روز اخذ رای اعلام شده است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، برنامه زمان بندی برگزاری انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰

به شرح ذیل است:

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند