محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: در هفته کاری گذشته صحن مجلس شورای اسلامی ما لایحه شوراهای حل اختلاف را مورد بررسی قرار دادیم که نقش مهمی در پیشبرد کار نظام قضایی دارد.

وی افزود: در صورت تبدیل شدن مصوبات این لایحه به قانون مسیر جدیدی برای نظام دادگستری ترسیم خواهد شد.

فرهنگی بیان کرد: در هفته کاری جاری در روزهای یکشنبه و دوشنبه جلسات کمیسیون‌ها را خواهیم داشت و از روز سه‌شنبه وارد بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰  خواهیم شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: همکاران در کمیسیون تلفیق تلااش بسیاری کردند تا مسائل رانتی و نگران‌کننده  در لایحه بودجه را حذف کنند و منابع آن را در اختیار مردم قرار دهند.

وی افزود: اگر لایحه بودجه در صحن علنی رد شود به دولت باز می‌گردد و قوه مجریه دو هفته زمان دارد تا آن را بازنگری و دوباره به مجلس بفرست، که دوباره در مجلس رای گیری خواهد شد و چنانچه به تصویب برسد کمیسیون تلفیق دوباره فقط به بررسی جزئیات بودجه پرداخته و آن را برای صحن مجلس ارسال خواهد کرد؛ اما اگر کلیات لایحه بودجه دوباره در صحن مجلس رد شود، چاره‌ای جز تدبیر بودجه سه دوازدهم نخواهیم داشت.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: ما فردا موضوع مسکن را در صحن علنی بررسی و نهایت مصوبات آن به دولت ابلاغ می‌کنیم.

وی گفت: یکی از ابهاماتی که اخیراً در رسانه‌ها به وجود آمده بحث بررسی موضوع شفافیت آرا در صحن علنی مجلس است، بررسی این طرح در کمیسیون آیین‌نامه طولانی شده و تعدادی از نمایندگان تقاضای اولویت برای بررسی آن را دارند؛ بنابراین اگر رای بیاورند ما این طرح را در صحن بررسس خواهیم کرد.

فرهنگی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی برای بررسی لایحه بودجه محدودیت شیفت ندارد و ما باید در هر جلسه حداقل چهار ساعت و حداکثر سه شیفت آن را مورد بررسی قرار دهیم، بنابراین تصمیم در مورد شیفت‌های بررسی لایحه بودجه با هیئت رئیسه خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند