گاس پاپاتاناسیو به روزنامه واشنگتن پست گفت: بیشتر افراد مبتلا شده به بیماری کووید ۱۹ میان افسران و سرپرستان هستند.

پاپاتاناسیو در مورد هجوم به ساختمان کنگره افزود: در این حادثه همه در کنار حضور داشتند و زمانی که ما از گاز فلفل استفاده کردیم همه به سرفه افتادند و ترشحات گلوله همه جا را فرا گرفته بود.

ابتلای افسران کنگره به بیماری کووید ۱۹ در حالی منتشر می‌شود که پیش از این خبرگزاری رویترز از مثبت‌ شدن آزمایش کرونای صدها نفر از اعضای گارد ملی آمریکا در مراسم تحلیف جو بایدن خبر داد.

یک مقام دولت آمریکا که نخواست نامش فاش شود، افزود: تعداد نیروهای گارد ملی که آزمایش کرونای آنها مثبت شده ممکن است در روزهای آینده بیشتر شود. زیرا به گفته وی این میزان تنها بخش کوچکی از ۲۵ هزار سربازی است که در چند روز گذشته در واشنگتن مستقر شده‌اند.

در پی یورش ۶ ژانویه (۱۷ دی) حامیان «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین آمریکا به ساختمان کنگره، دولت ایالات متحده اقدامات امنیتی بی سابقه‌ای از جمله نصب سیم خاردار و گشت بازرسی در این شهر اعمال کرد. 

گارد ملی در بیانیه ای اعلام کرده است که در خصوص موارد مبتلا به ویروس کرونا صحبتی نمی‌کند، اما پرسنل طبق دستورالعمل‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اقدامات پیشگیرانه را انجام می‌دهند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند