ماکرون با جمعی از دانشجویان دانشگاه "پاریس-ساکلی"(Paris-Saclay) دیدار کرد تا شکایات و نگرانی‌های آنها در مورد مسائل و محدودیت‌های ناشی از کووید-۱۹ از قبیل تنهایی، نا امیدی از رکود اقتصادی که چشم‌انداز شغلی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد،‌ بشنود.

وی با بیان اینکه می‌دانم در شرایط فعلی از ارتباط با دوستانتان محروم شده‌اید، خطاب به دانشجویان گفت: شما باید از یکدیگر مراقبت کنید.

ماکرون هشدار داد که ترم جاری نیز همچنان همراه با کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن باقی خواهد ماند.

وی مدعی شد که تلاش خواهد کرد دانشگاه‌ها وعده غذایی روزانه دانشجویان را به قیمت یک یورو در روز به دست آنها برسانند.

دانشجویان سال اول دانشگاه‌های فرانسه از تاریخ ۲۵ ژانویه حضور در کلاس‌های دانشگاه را آغاز خواهند کرد.اما تعداد جمعیت کلاس‌ها به اندازه نصف جمعیت سابق است.

ماکرون در صحبت‌های خود به اعتراضات اخیر دانشجویان در مورد محدودیت‌های "کووید-۱۹" نیز واکنش نشان داد و به موارد خودکشی‌های دانشجویی در دانشگاه‌های فرانسه و سراسر جهان که به دلیل عوارض قرنطینه رخ داده نیز اشاره کرد.

هفته گذشته،‌"ملانی لوسی" رئیس اتحادیه دانشجویان فرانسه اعتراض کرده بود که کلاس‌ها باید برای همه دانشجویان بازگشایی شود حتی اگر این کار منجر به جذب دو برابری اساتید باشد تا کلاس‌ها با نصف جمعیت برگزار شوند.

وی با بیان اینکه هدف از این اعتراضات "دفاع از زندگی تحصیلی و اجتماعی دانشجویان" است ، افزود: ما فکر می کنیم دولت از وضعیت فعلی ما چیزی متوجه نمی‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند