حسینی از افزایش موارد نمونه گیری های تشخیصی به ۵۹۵ هزار و ۵۲۳ مورد خبر داد و گفت: با بررسی نمونه های انجام شده، از ابتدای شیوع بیماری تا امروز، سوم بهمن، ۱۶۷هزار و ۹۷ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

او با ابراز تاسف از جان باختن ۶ هم استانی دیگردر اثر ابتلا به کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جانباختگان این بیماری را از ابتدای شیوع تاکنون، سه هزار و ۱۰۵ نفر اعلام کرده و برای آنان غفران الهی مسالت داشت.

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه، هم اکنون نیز ۵۶۷ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، وضعیت ۱۰۶ بیمار وخیم گزارش شده و در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او مجموع بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع تاکنون را نیز ۱۶۱ هزار و ۵۶۰ نفر اعلام و ضمن بیان اینکه افزایشی شدن آمار ابتلا و بستری در فارس یک هشدار بسیار جدیست، اضافه کرد: در شرایط کنونی، حمایت و همکاری عمومی نسبت به رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از عادی انگاری این بیماری، بیش از هر چیز در حفظ سلامت جامعه تاثیرگذار است.

حسینی تاکید کرد که، تداوم پایبندی عمومی نسبت به رعایت بهداشت به ویژه پرهیز از حضور در مهمانی ها و تجمعات، پرهیز از سفرهای غیرضروری، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران واستفاده از ماسک بود.

این متخصص طب اورژانس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نقش آگاهی و مشارکت عمومی در پیشگیری از خیز دوباره آمارها و مواجهه با موج چهارم بیماری را تعیین کننده خواند.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند