علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۴ نفر بیمار جدید به علت ابتلا به کرونا در مراکز درمانی تهران بستری شدند که عدد ۴.۸ درصد رشد بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته را نشان می‌دهد.  

او بیان کرد: ۸۵ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند و حدود ۴ هزار بیمار جدید سرپایی به مراکز درمانی مراجعه کردند که حدود هزار و ۹۰۰ نفر از آن‌ها در حوزه درمان و مابقی در حوزه بهداشت بودند.  

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران افزود: در طول هفته گذشته کماکان مرگ و میر کرونا در افراد دارای سنین بالاست و ۴۱ درصد ابتلا و بستری بیماران ما افراد بالای ۶۰ سال بودند و ۷۴ درصد مجموعه‌ی فوتی‌های تهران را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند و باید هر چه زودتر با تهیه واکسن این گروه پر خطر را مصون کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اتفاق جدید در اپیدمی کرونا خبر داد و گفت: در مقایسه با اسفند سال گذشته و دی ماه امسال سهم مرگ و میر زیر ۱۰ سال که در اسفند ۹۸ نیم درصد بود به عدد ۴.۴ دهم درصد رسیده است. اگر چه افراد مبتلا به کرونا در سنین ۸۰ سال عدد قابل توجهی نبوده اند، اما در طول یک سال گذشته یعنی از اسفند ۹۸ تا دی ماه ۹۹ سهم مرگ و میر این گروه از ۲۳ درصد به ۲۹ درصد رسیده است. معنی این عدد این است که از مجموع افراد مبتلا به کرونای بالای ۸۰ سال ۲۹ درصد فوت شده اند.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند