«آوریل هِینز» گزینه رئیس‌جمهور آمریکا برای سمت مدیر اطلاعات ملی این کشور، در مجلس سنا تایید شد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، سناتورهای آمریکایی با ۸۴ رأی موافق و ۱۲ رأی مخالف،‌ صلاحیت هینز برای مدیریت اطلاعات ملی ایالات متحده را تایید کردند.

وی که در دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده، به عنوان معاون آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) فعالیت می‌کرد، در کارنامه خود سمت معاون مشاور رئیس‌جمهور در امور امنیت ملی را نیز دارد.

هینز اولین زنی است که به عنوان مدیر اطلاعات ملی آمریکا - پستی که از سال ۲۰۰۴ در این کشور ایجاد شد - برگزیده می‌شود.

به نوشته اسپوتنیک، این در حالی است که انتظار می‌رود دولت بایدن و مدیریت اطلاعات ملی آمریکا به زودی اسناد مهم درباره قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد ریاض در کنسولگری سعودی در استانبول را از حالت محرمانه خارج کند.

پیش از این، روزنامه انگلیسی «گاردین» نوشته بود تصمیم دولت جو بایدن برای خارج کردن گزارشات مربوط به قتل خاشقچی از طبقه اسناد محرمانه به مفهوم آن است که ظاهراً ایالات متحده قصد دارد رسماً «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را بعنوان مقصر قتل بی‌رحمانه خاشقچی تعیین کند. (جزئیات بیشتر)

بسیاری از تحلیلگران و مخالفین در تبعید می‌گویند با روی کار آمدن بایدن مواضع آمریکا در قبال سعودی‌ها تغییر خواهد کرد. اما سوال اینجا است که بایدن تا کجا پیش خواهد رفت و به چه زمینه‌هایی ورود خواهد کرد

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند