حسین امیرعبداللهیان دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین  موضوع عادی سازی روابط را یک موضوع خنده دار و مضحک دانست و گفت: عادی سازی روابط کشور‌هایی مثل امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی که هیچگاه نقشی در معادله فلسطین نداشته و کمکی به مردم فلسطین نکرده اند طبعاً در این مرحله نیز تأثیری روی پرونده فلسطین نخواهد داشت.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با اشاره به برگزاری اجلاس امروز در تهران به مناسبت روز غزه، اظهار داشت: در این اجلاس از کشور‌های مختلف آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا اعم از عربی و اسلامی حضور داشتند که پیام قوی آن این بود که موضوع عادی سازی روابط به پایان راه خود رسیده و شعاری بیش نیست.

وی افزود: ملت‌های منطقه هم نسبت به تصمیمات حکام برخی از کشور‌های خود معترض بوده و پاسخ محکمی به این اقدام داده اند همچنین آن‌ها در قالب اعتراضات و برخی تلاش‌ها، سعی دارند مانع رونمایی فاز‌های بعدی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شوند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: معتقدیم همانطور که عادی سازی روابط انورسادات در قالب کمپ دیوید نتوانست تأثیری در حل موضوع فلسطین بگذارد، تنها تأثیر این مرحله نیز این است که جریان مقاومت بیش از پیش در برابر رژیم صهیونیستی جدی شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با عادی سازی روابط پای اسرائیل به خلیج فارس باز می‌شود یا خیر، عنوان کرد: پای رژیم جعلی اسرائیلی به هیچ وجه به حوزه خلیج فارس نمی‌رسد و اگر یک فرد آن هم در ابوظبی از مجموعه امارات برای عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها تصمیم گرفته باعث نمی‌شود پای همه آن‌ها را به خلیج فارس و منطقه باز کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پایان خاطرنشان کرد: آینده نشان خواهد داد نه تنها پای اسرائیلی‌ها به منطقه باز نخواهد شد بلکه این مسأله تبدیل به عاملی برای سرعت گرفتن سقوط رژیم جعلی اسرائیل خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند