آبتین حیدر‌زاده شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه طی این چند روز شاهد افزایش ورود مسافران به گیلان بودیم که ناآگاهی افراد در مورد وضعیت گیلان و کشور را نشان می‌دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه‌ علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: برخی افراد گمان می‌کنند اگر قبلا به بیماری کرونا مبتلا شدند دیگر به این ویروس مبتلا نخواهند شد که این یک باور غلط است و احتمال درگیری دوباره این افراد به بیماری کرونا دور از ذهن نیست.

حیدرزاده با بیان اینکه ۵۰ درصد افرادی که مبتلا می‌شوند بی‌علامت هستند افزود: بعضی از افراد ممکن است ناقل باشند و اطرافیان خود را به این ویروس آلوده‌ کنند پس ضروری است شهروندان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را همچنان جدی بگیرند.

بیشتر بخوانید

  • دلایل حضور دانش‌آموزان در مدارس گیلان با وجود شرایط کرونایی تشریح شد

  • "رودسر، لنگرود و ماسال"‌ در وضعیت پرخطر کرونایی / ۱۰۲ بیمار جدید در گیلان بستری شدند

  • تازه‌ترین وضعیت شیوع کووید ۱۹ در استان گیلان/ ۹ شهرستان در گیلان در وضعیت نارنجی قرار دارند + جدول

وی ضمن درخواست از مسافران در پرهیز از سفر به گیلان تصریح کرد: عادی‌نگاری مردم شرایط کرونایی را دوباره به رنگ قرمز باز‌ می‌گرداند و اگر باز هم در رعایت دستوالعمل‌ه‍ا کوتاهی شود شاهد موج خیزش کرونا در استان خواهیم بود. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به آمار مبتلایان و تعداد بیماران بستری شده در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش‌از ۴۵۰ نفر بیمار به کرونا در مراکز درمانی گیلان بستری هستند که از این تعداد ۱۰۰ نفر در وضعیت شدید بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند