مرکز پخش رادیویی-تلویزیونی رژیم صهیونیستی (کان)، امروز (پنجشنبه)، از افتتاح قریب‌الوقوع دفتر دیپلماتیک این رژیم در امارات خبر داد.

خبرگزاری فلسطینی «شهاب» به نقل از کان گزارش داد که سفارت موقت رژیم صهیونیستی در ابوظبی و کنسولگری این رژیم در دبی آن هم در چند روز آینده افتتاح خواهد شد.

«شمعون آران» خبرنگار و تحلیلگر سیاسی مرکز پخش صهیونیستی «اسر» در این خصوص نوشت که «ایتان نائیه» سفیر سابق این رژیم در ترکیه که اخیرا به عنوان عهده‌دار مسئولیت کارداری دفتر دیپلماتیک تل‌آویو در امارات انتخاب شده، به زودی به ابوظبی خواهد رفت.

 این دیپلمات صهیونیست از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ به عنوان سفیر اسرائیل در ترکیه مشغول بود که در پی اعتراض آنکارا به کشتار مردم نوار غزه توسط نظامیان صهیونیست در جریان راهپیمایی‌های بازگشت، از ترکیه اخراج می‌شود.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» نیز امروز در این خصوص گزارش داد که «گابی اشکنازی» وزیر خارجه این رژیم شخصی به نام «زِوی هیفِتز» را به عنوان فرستاده ویژه این رژیم در امور کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس انتخاب کرده است.

 هیفِتز دیپلمات صهیونیست و سفیر سابق رژیم صهیونیستی در چند کشور از جمله چین بوده است که طبق گزارش یدیعوت آحارانوت وظیفه توسعه روابط با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را برعهده خواهد داشت.

یدیعوت آحارانوت در ادامه با توصیف هیفتز به دیپلمات با تجربه و «درجه یک» خبر داد که او مسئول ایجاد سه هیأت دیپلماتیک در امارات و بحرین خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند