سناتور «پت تومی» (Pat Toomey) امروز یکشنبه در مصاحبه ای اعلام کرد که ترامپ باید استعفا بدهد؛ البته وی با مسئولیت جنایی مواجه است.

«پت تومی» سناتور جمهوریخواه از ایالت پنسیلوانیا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در این خصوص گفت: به نظر من در این مقطع زمانی و با توجه به اینکه فقط چند روز تا پایان دوره کنونی ریاست جمهوری آمریکا مانده است، بهترین کار برای ترامپ استعفا است.

وی در این باره افزود: البته من خوش‌بین نیستم که این رویداد (استعفای ترامپ) رخ دهد؛ اما فکر می کنم بهترین کار موجود (برای ترامپ) این مسیر است. به عقیده من مسئولیت جنایی نیز در این میان وجود دارد... می دانید که؛ استاندارد وجود محکومیت در یک مجازات جنایی در این خصوص بسیار بالا است.

در همین ارتباط، «ویپ جیم کلیبِرن» (Whip Jim Clyburn) عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کارولینای جنوبی ساعاتی پیش اعلام کرد که این نهاد قانونگذاری در هفته جاری به استیضاح ترامپ رأی خواهند داد.

وی در این باره گفت: سه‌شنبه یا چهارشنبه این هفته این اقدام به انجام خواهد رسید.

نشریه «هندو تایمز» به نقل از وبگاه «هیل» (رسانه کنگره آمریکا) نیز پیشتر اعلام کرد که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به نمایندگان کشورش اعلام کرد: از شما می خواهم تا این هفته آماده بازگشت به واشنگتن باشید.

این در حالیست که در یورش ناگهانی معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به داخل کنگره این کشور، ۵ تن کشته شدند که به گفته پلیس، تمام آنها از طرفداران دونالد ترامپ بودند. در این میان، یک نیروی پلیس هم کشته شده است.

شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز پیشتر در گزارشی اعلام کرد که دونالد ترامپ رییس جمهور فعلی آمریکا در حال تعیین وکلای خود برای استیضاح احتمالی است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند