«رابرت ردفیلد» رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا روز جمعه در خصوص حمله هواداران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا به ساختمان کنگره و موج دیگری از ویروس کرونا که احتمالاً بعد از این حمله به راه خواهد افتاد هشدار داد.

به نوشته پایگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، ردفیلد ضمن هشدار درباره جمعیتی که برای حمله به کنگره چهار‌شنبه شب تجمع کرده بودند گفت: «افرادی بدون ماسک و بدون فاصله از هم را شاهد بودیم که همگی وارد ساختمان کنگره شدند. سپس این اشخاص به اتومبیل‌ها، قطار‌ها و هواپیما‌ها رفتند و به خانه‌های خود در سراسر کشور باز‌گشتند.»

وی افزود: «بنابراین به نظر من این رویدادی بود که احتمالاً به گسترش چشم‌گیر [کرونا] منجر خواهد شد.»

وی در ادامه هشدار داد که حادثه کنگره «عواقب بهداشت عمومی» را به دنبال خواهد داشت.

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که ایالات متحده طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴ هزار مورد تلفات کرونایی را به ثبت رسانده است. این آمار رکورد جدیدی را در میزان تلفات ناشی از این ویروس در آمریکا به ثبت رساند.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم سه هزار و ۳۸۷ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۶۸ هزار و ۷۶۹ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۸۱ هزار و ۸۲۰ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۱ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۸۴۴ نفر رسید.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند و برزیل در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند