بعد از آنکه دو نامزد دموکرات‌ به نام‌های «جان آسوف» و «رافائل وارناک» در دور دوم انتخابات مجلس سنا در مقابل رقبای جمهوریخواه خود اعلام پیروزی کردند، «چاک شومر»، رهبر اقلیت این مجلس نیز روز چهارشنبه به عنوان «رهبر اکثریت سنا» اعلام پیروزی کرد.

به نوشته پایگاه خبری «آکسیوس»، شومر که ظاهراً از پیروزی این دو نامزد دموکرات که به کسب اکثریت کرسی‌های سنا به دست دموکرات‌ها منجر می‌شود، بسیار خوشحال شده در بیانیه‌ای گفت: «احساس می‌کنم که امروز یک روز کاملاً جدید است. برای اولین بار بعد از ۶ سال، دموکرات‌ها اکثریت سنای آمریکا را به دست خواهند گرفت و این امر برای مردم آمریکا بسیار خوب خواهد بود.»

ساعاتی پیش «جان آسوف» نامزد دوم دموکرات‌ها در انتخابات سنای «جورجیا» در مقابل «دیوید پردو» جمهوری‌خواه اعلام پیروزی کرد.

پیشتر هم بر اساس گزارش رسانه‌ها «رافائل وارناک» نامزد اول دموکرات‌ها که ۳۵ هزار رأی از رقیب جمهوری‌خواه خود پیش افتاده بود، اعلام پیروزی کرد.

انتخابات ایالت جورجیا که طی آن سرنوشت مجلس سنای آمریکا و اکثریت آن مشخص خواهد شد ساعاتی پیش به پایان رسید و شمارش آرا در حال انجام است.

در این انتخابات سرنوشت‌ساز دو سناتور باقیمانده مجلس سنا مشخص خواهد شد و نتایج این انتخابات اکثریت مجلس را تعیین خواهد کرد که جمهوری‌خواه خواهد بود یا دموکرات.

اگر دموکرات‌ها موفق شوند هر دو کرسی را در این انتخابات ببرند با احتساب رای «کاملا هریس» معاون رئیس جمهور آینده ایالات متحده به اکثریت سنا نیز تسلط پیدا خواهند کرد. در غیر اینصورت مجلس سنا همچنان در سیطره جمهوری‌خواهان باقی خواهد ماند.

دو نامزد جمهوریخواه نیز «دیوید پردو» و «کلی لوفلر» هستند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از آنان حمایت کرده است. وی تاکنون دو سفر را به ایالت جورجیا انجام داد و در کارزار انتخاباتی آنان شرکت کرد.

دور اول انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا در ماه نوامبر برگزار شد، اما هیچ یک از نامزدها نتوانستند اکثریت کرسی‌ها را کسب کنند که این مسئله انتخابات را به دور دوم کشاند.

این مطلب برایم مفید است
38 نفر این پست را پسندیده اند