«ایمن الصفدی»، وزیر خارجه اردن خواستار گفت‌وگو برای اجتناب از تنش در منطقه غرب آسیا شد.

صفدی که در کنفرانس خبری بعد از پایان سومین نشست ابتکار عمل استکهلم برای خلع سلاح هسته‌ای و معاهده عدم اشاعه تسلیحات سخنرانی می‌کرد، گفت: «ما در اردن بر اهمت حل تنش با ایران در همه جوانب آن تأکید داریم. منطقه ما آکنده از درگیری‌هاست و دیگر نیازی به درگیری‌های جدید ندارد. ما بر این اساس، از آغاز گفت‌وگو برای حل تنش با ایران از جمله در ارتباط با برنامه هسته‌ای  حمایت می‌کنیم».

با این حال او گفت که در صورت گفت‌وگو با ایران منطقه باید در این گفت‌وگو نماینده داشته باشد. وزیر خارجه اردن همچنین مدعی شد که ایران در امور کشورهای عربی مداخله دارد و برای دست‌یابی به راه حل دائم برای این تنش باید به مسائلی مانند این نیز پرداخت و آن را در کنار برنامه موشکی ایران حل کرد.

وزیر خارجه اردن مدعی شد که کشورش به دنبال روابط خوب و حسنه با ایران است و برای این امر باید همه مسائلی که باعث تنش شده و می‌شود را حل کرد. بر اساس ادعای این مقام اردنی، همه جهان عرب به دنبال چنین روابطی با ایران است و به منظور دست‌یابی به این مرحله باید به تعبیر وی «گفت‌وگوی صریح، عملی و شفافی» وجود داشته باشد که بتواند همه مسائلی که منجر به تنش مذکور شده، حل کند.

این مطلب برایم مفید است
48 نفر این پست را پسندیده اند