«جورج دابلیو بوش» و همسرش در مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در روز بیستم ژانویه (اول بهمن) شرکت خواهند کرد.

به گزارش وبگاه خبری «هیل»، «فردی فورد» سخنگوی بوش‌ها در توییتی با اعلام این خبر نوشت: «فکر می‌کنم این هشتمین مراسم تحلیفی است که آن‌ها افتخار شرکت در آن را داشته‌اند—آخرین مورد آن (مراسم) رئیس‌جمهور ترامپ بود—و شاهد انتقال قدرت مسالمت‌آمیز بودند که نشان دموکراسی ماست و هرگز کهنه نمی‌شود.»

قصد رئیس‌جمهور اسبق آمریکا برای شرکت در مراسم تحلیف بایدن در حالی است که رئیس‌جمهور مستقر آمریکا هنوز شکست در انتخابات را نپذیرفته و امیدوار است جلسه امشب سنای آمریکا به ریاست معاونش به تغییر نتیجه انتخابات به نفع او منتهی شود.

در آستانه جلسه امشب (چهارشنبه) کنگره برای تأیید پیروزی جو بایدن بعنوان رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا، هواداران دونالد ترامپ در مقابل ساختمان کنگره در «واشنگتن دی سی» تجمع کرده‌اند تا ادعاهای اثبات نشده ترامپ درباره تخلف گسترده انتخاباتی را تکرار کنند.

بنا بر گزارش وبگاه «هیل»، در جلسه امشب کنگره، پیروزی بایدن با ۳۰۶ آراء الکترال در مقابل ترامپ با ۲۳۲ آراء الکترال مورد تأیید قرار می‌گیرد اما برخلاف سالهای گذشته که فرایند تأیید پیروزی رؤسای جمهور جدید آمریکا در جلسه کنگره به صورت آرام برگزار می‌شد، امسال این جلسه توجهات زیادی را به خود جلب کرده است زیرا ترامپ نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره در مجلس نمایندگان و سنا آمریکا را تحت فشار قرار داده تا با نتایج آراء الکترال کالج (مجمع گزینندگان) در چندین ایالات کلیدی آمریکا مخالفت کنند.

طبق این گزارش، ترامپ هواداران خود را با ادعاهای مکرر و بدون سند و مدرک تقلب و بی‌نظمی گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه) تحریک به برگزاری تجمعات اعتراضی کرده و معترضان قرار است امروز (چهارشنبه) شعار «سرقت را متوقف کنید» سردهند.

ترامپ نیز در پیام‌های توییتری خود با پیش‌بینی اینکه انتظار «تجمع بزرگ» هواداران خود را دارد، گفته است که در ساعت ۱۱:۰۰ صبح چهارشنبه به وقت محلی (۱۹:۳۰ چهارشنبه به وقت تهران) شخصاً در راهپیمایی هوادارانش شرکت خواهد کرد.

مقام‌های محلی اعلام کرده‌اند که انتظار می‌رود تظاهرات هواداران ترامپ به خشونت و درگیری میان مخالفان و موافقان ترامپ منتهی شود و در همین راستا چند صد تن از نیروهای گارد ملی آمریکا برای مقابله با هرگونه خشونت در تظاهرات هواداران ترامپ به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

علیرغم تکرار ادعاهای ترامپ در خصوص تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان)، مقام‌های ایالتی آمریکا اصرار دارند که انتخابات بدون اشکال برگزار شده و هیچ‌گونه شواهدی از تقلب و دیگر بی‌نظمی‌هایی که بتواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد، وجود ندارد.

طبق این گزارش، تمامی ایالات در آمریکا نتیجه انتخابات را بعنوان نتایج منصفانه و معتبر مورد تأیید قرار داده‌اند و از بین ۵۰ شکایتی که رئیس‌جمهور آمریکا و همپیمانان وی در خصوص تخلف و بی‌نظمی در انتخابات آمریکا در دادگاهها مطرح کرده‌اند، تقریباً همگی رد شده است و همچنین تیم ترامپ در این خصوص دو مرتبه نیز در دیوان عالی آمریکا شکست خورده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند