سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در گردهمایی یاران حاج قاسم از ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جبهه مقاومت اظهار داشت: سردار شهید قاسم سلیمانی سالار شهیدان جبهه مقاومت است.

وی با ابراز تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(ع) افزود: در این ایام توفیق دیدار همرزمان سردار شهید قاسم سلیمانی و خانواده شهدا در کرمان را پیدا کردم که توفیق بزرگی برای من بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه "این جلسه، جلسه میثاق و تجدید عهد با فرمانده شهیدمان است" گفت: باید از خدا بخواهیم که خدا به ما توفیق دهد در این مسیر نورانی جبهه حق راه شهدا در این جبهه حق را ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه نبرد حق و باطل با آفرینش انسان شروع شده است، افزود: از ابتدای خلقت بشر تا امروز این نبرد بوده و تا پایان هم ادامه خواهد داشت و این نبرد و مبارزه در دو بعد خود را نشان می‌دهد.

سردار قاآنی با بیان اینکه بعد اول نبرد در وجود خود انسان تجلی پیدا می‌کند و هر که می‌خواهد مرد میدان نبرد و مقاومت باشد باید اول این نبرد را از درون خود شروع کند گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی فرمود "کسی شهید می‌شود که اول شهید شده باشد."

وی با بیان اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی عزیز جزو الگوهای ترکیب این دو نبرد با هم بود و در نبرد درون خود قهرمان شد و به شهادت رسید ادامه داد: اسلام با مقاومت عجین شده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه همه در ذهنشان هست و یادآوری می‌کنیم ما فرزندان مکتب نبی مکرم اسلام هستیم گفت: پیامبر وقتی آداب نماز را به ما آموختند راه مقاومت را پیش پای ما گذاشتند.

وی با بیان اینکه دشمن بداند و پست فطرتانی که در مقابل جبهه مقاومت عرض اندام می‌کنند خوب بفهمند که یکی از بزرگترین نقائص آنها عدم فهم است ادامه داد: بچه مسلمان وقتی زبان باز می‌کند مادرش به او خواندن نماز یاد می‌دهد و  بعد از تکبیرالاحرام نماز به آیاتی از اهدنا الصرلط المستقیم می‌رسد و بعد صِراطَ الَّذینَ أَنعَمتَ عَلَیهِم غَیرِ المَغضوبِ عَلَیهِم وَلَا الضّالّینَ می‌گوید.

سردار قاآنی با بیان اینکه جبهه مقاومت ریشه در آیات قرآن دارد گفت: در بهترین حالات روحی و بهترین وقت‌ها در طول روز در شفافترین حالات فکری از خدا می‌خواهند که در طریق مقاومت باشند.

وی با اشاره به اینکه امام ما در یک تعریف از سردار شهید سلیمانی می‌فرمایند "او اسم و رمز مقاومت شده است" افزود: یعنی دوباره علمدار محور مقاومت پرچم مقاومت را از میان آیات قرآن بلند کرده و مسلمین را به مقاومت دعوت کرده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه سردار شهید سلیمانی در مکتب مقاومت یادآوری کرده است و اینگونه نبوده که سردار شهید قاسم سلیمانی مکتب مقاومت را ایجاد کند گفت: جبهه مقاومت همیشه قداست، مبانی و اصول داشته است.

وی با بیان اینکه در بیست سال گذشته جنگ را در دوره‌ای که مدعی بودند جهان تک قطبی ایجاد شده مباشران خودشان جنگ را از افغانستان شروع کردند که شکست خورند ادامه داد: در عراق هم با پول کشورهای کثیف منطقه از جمله سعودی و حمایت رژیم اشغالگر قدس باز هم شکست خوردند و عناصر تکفیری را جمع کردند.

سردار قاآنی با اشاره به اینکه وقتی امام ما در این عرصه وارد شد در عراق نیز علما به میدان آمدند افزود: وقتی آیت‌الله سیستانی فتوا دادند مردم عراق برای مبارزه با تکفیری‌ها به میدان آمدند و بهترین جوانان خود را برای دفاع از ارزش‌های اسلامی دادند.

وی با بیان اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی وقتی وارد این فضا می‌شد دل همه رزمندگانی که برای دفاع از اسلام آمده بودند شاد می‌شد که یک فرمانده که دین را می‌فهمد و بر مبنای دین عمل می‌کند در بین آنها حضور یافته است گفت: او حکیمانه عمل می‌کرد و حتی با دشمنش اول بر مبنای منطق وارد می‌شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در اوج جنگ کوچک‌ترین ظلمی به کسی نکرد و این ویژگی‌ها بود که سردار شهید قاسم سلیمانی را برجسته کرد افزود: همه باید بدانیم تعریف سردار شهید قاسم سلیمانی صرفاً از بعد نظامی تعریف کاملی نیست؛ او واقعا قهرمان در میدان نظامی بود اما ویژگی‌های او فقط در میدان رزم با دشمن خلاصه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه او وارد هر اجلاسی که می‌شد و سخنرانی می‌کرد با استدلال‌های محکم و منطق همه را متحیر می‌کرد گفت: حاج قاسم از عمق فکری و نگاه نافذ بصیرتی برخوردار بود و در کارها یک تصمیم پخته عقبه‌دار می‌گرفت.

سردار قاآنی با اشاره به اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی قهرمانی است که در منطق در فکر و تیزهوشی و نگاه راهبردی و در عمق بصیرت و عبودیت و بندگی خداوند قهرمان بود تصریح کرد: او بر خودش مسلط شده بود که توانست بر دیگران مسلط شود.

وی با بیان اینکه اگر امام ما راه و مسیر ما را به‌عنوان یک مکتب بیان می‌کند مکتب جایی است که مطالب در آن همه جانبه و چند بعدی عنوان می‌شود گفت: مکتب تربیت‌ساز بوده و استمرار دارد و مربوط به یک مقطع نیست.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه همه کسانی که با سردار شهید قاسم سلیمانی کار کردند از درون روستاهای کرمان تا سرتاسر ایران و منطقه، هر کدامشان یک اثرپذیری تربیتی جدی از او داشتند گفت: علمداری میدان مقاومت را به گونه‌ای جلو می‌برد که مبتنی بر اصول اسلامی است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند