مشاوران و دستیاران کنونی و سابق کاخ سفید به خبرگزاری «رویترز» گفتند که پنس قصد دارد به قانون اساسی ایالات متحده پایبند بماند و وظیفه خود در فرایند تایید نتیجه انتخابات را اجرا کند.

رویترز به نقل از یکی از این افراد نوشت: «او بسیار حامی رئیس‌جمهور است، اما او باز هم به قانون اساسی متعهد است».

یک مقام سابق کاخ سفید نیز به این خبرگزاری گفت که پنس در صحبت‌هایش شفاف‌سازی کرده که حامی ترامپ است اما نمی‌تواند با زیر پا گذاشتن قانون اساسی، در نتیجه انتخابات مداخله کند.

وی درباره وظیفه‌ای که معاون رئیس‌جمهور آمریکا در فرایند تایید نتیجه انتخابات دارد، توضیح داد: «این یک نقش تشریفاتی است. این [نقش فقط شامل] باز کردن پاکت‌های [آراء الکترال] و خواندن محتوای آن است. همین».

«مارک شورت» رئیس دفتر پنس نیز به رویترز گفت که معاون ترامپ قانون اساسی آمریکا را اجرا می‌کند و به قوانین مربوط به نقش خود در فرایند تایید نتیجه انتخابات عمل خواهد کرد.

این در حالی است که یکی از مشاوران ترامپ خبر داد رئیس‌جمهور آمریکا به اطرافیان خود گفته که می‌خواهد پنس تلاش بیشتری برای باقی ماندن او در قدرت انجام دهد.

پیش از این نیز روزنامه «نیویورک‌تایمز» نوشت پنس به ترامپ اطلاع داده که وی نمی‌تواند مانع از تایید پیروزی نامزد دموکرات‌ها در نشست مشترک روز چهارشنبه کنگره شود.

این مطلب برایم مفید است
615 نفر این پست را پسندیده اند