به گزارش شبکه ان بی سی نیوز، گروه تروریستی داعش در آژانس خبری اعماق از طریق تلگرام مسئولیت حمله روز یکشنبه پاکستان را بر عهده گرفت.

عمران‌خان نخست وزیر پاکستان طی پیامی قتل ۱۱ معدنچی در ایالت بلوچستان را قویاً محکوم کرد و از نهادهای امنیتی خواست تا از تمام ظرفیت‌های خود برای شناسایی عوامل این اقدام تروریستی و سپردن آنان به دست عدالت استفاده کنند.

طی سال‌های اخیر گروه‌های تکفیری و تروریستی از جمله لشکر جهنگوی، تحریک طالبان و داعش مسوولیت حملات مسلحانه و عملیات‌ انتحاری علیه شیعیان در ایالت بلوچستان پاکستان را برعهده گرفته‌اند.

عارف علوی رئیس جمهوری پاکستان ضمن تقبیح کشتار بزدلانه معدنچیان شیعه در ایالت بلوچستان این کشور اطمینان داد که نظام این کشور تا آخرین نفس عوامل این اقدام تروریستی را تعقیب و آنان را مجازات می‌کند.

علامه جعفری رهبر شیعیان پاکستان درپی قتل فجیع ۱۱ معدنچی از جامعه شیعیان "هزاره" در ایالت بلوچستان، از دولت این کشور خواست تا با عوامل اصلی این اقدام تروریستی و موج جدید تحرکات عناصر تکفیری قاطعانه برخورد کند.

دبیرکل مجلس وحدت مسلمین از احزاب پیشروی شیعیان در پاکستان در واکنش به قتل فجیع معدنچیانی که همگی به شیعیان "هزاره" در ایالت بلوچستان تعلق داشتند، از دولت عمران‌خان نخست وزیر پاکستان خواست تا  با عوامل این اقدام تروریستی با قدرت و شدت برخورد کند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند