جنبش حماس امروز (یکشنبه) از جزئیات پیامی که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان درباره انتخابات دریافت کرده، پرده برداشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، «طاهر النونو» از اعضای ارشد حماس گفت، هنیه نامه‌ای مکتوب از محمود عباس دریافت کرده که در آن از محتوای نامه هنیه به وی استقبال شده است.

النونو افزود، محمود عباس بر التزام خود و جنبش فتح برای ایجاد شراکت و تحقق وحدت به عنوان هدفی راهبردی تأکید و گفت‌وگوی ملی را راه عینیت‌بخشی به آن اعلام کرده است.

این عضو حماس تصریح کرد، عباس گفته برای فراهم کردن زمینه و فضای مناسبت جهت عینیت‌بخشی به تمام توافق‌ها از جمله برون رفت نشست دبیران کل کار خواهد کرد.

تشکیلات خودگردان فلسطین هم دیروز (شنبه) با صدور بیانیه‌ای از استقبال رئیس این نهاد از محتوای نامه رئیس دفتر سیاسی حماس خبر داد.

در ادامه این گزارش آمده بود، محمود عباس از «حنا ناصر» رئیس کمیته مرکزی انتخابات دعوت به دیدار کرده تا در این دیدار درباره اقدامات مربوط به برگزاری انتخابات بحث و تبادل نظر شود.

در همین ارتباط، خبرگزاری «آناتولی» به نقل از سه منبع وابسته به حماس مدعی شد، این جنبش از شرط خود برای برگزاری همزمان انتخابات شورای قانونگذاری (پارلمان)، ریاستی و شورای ملی گذشته و پس از دریافت تضمین‌های عربی و بین‌المللی، با برگزاری آنها به صورت متوالی (و نه همزمان) موافقت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند