سعید نمکی در حاشیه بازدید از رصد خانه وزارت بهداشت به ارزیابی وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت و گفت: متاسفانه در حال حاضر شاهد ۴ نقطه قرمز در استان مازنداران هستیم که با تلاش استانداری و دانشگاه علوم پزشکی منطقه امیدواریم هرچه زودتر با تدابیری که به کار گرفته می‌شود این نقاط به مناطق نارنجی و نهایتاً زرد تبدیل شود.

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده و همکاری مردم آمار فوتی‌های کرونا در کشور به دو رقمی نزدیک شده است.

وی در ارتباط با وضعیت دسترسی به واکسن افزود: دسترسی به واکسن را از راه‌های مختلف در حال پیگیری هستیم و از مردم تقاضا می‌کنم از خبرهای متفرقه دوری کنند و خبر درست را از وزیر بهداشت بشنوند.

نمکی ادامه داد: ما تیمی را مامور اولویت‌های عالمانه تزریق واکسن تشکیل داده ایم و درحال حاضر این اقدامات انجام شده و میدانیم که اولویت تزریق واکسن با کدام یک از گروه‌ها در جامعه است. از همین رو در اولین فرصت که واکسن به دست ما برسد از گروه‌های پر خطر برای تزریق واکسن کرونا دعوت خواهیم کرد.

وی در خصوص وضعیت واکسن ایرانی گفت: خوشبختانه کارها در زمینه ساخت واکسن تولید داخل به خوبی پیش می‌رود به طوری که توانسته ایم از موفق‌ترین شیوه‌های تزریقی و آزمایش‌های بالیبنی برای دست یافتن به نتایج مثبت تولید واکسن استفاده کنیم.

وزیر بهداشت همچنین به مذاکره با یکی از کشورها برای تولید واکسن مشترک اشاره کرد و گفت: این واکسن نیز که توسط انستیتو پاستور دنبال می‌شود فاز سوم انسانی آن در بهمن ماه انحام خواهد شد و از همین رو این واکسن دو فاز از واکسن دیگری که در کشور در حال ساخت است جلوتر است.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند