به گزارش تارنمای نشریه هیل، مارک شورت رییس دفتر معاون رییس جمهوری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که پنس از تلاش برخی قانونگذاران برای اعتراض به نتایج انتخابات در روز ۶ ژانویه (۱۷ دی) استقبال می کند.

روز ۱۷ دی ماه کنگره آمریکا برای تصمیم گیری در مورد رای مجمع گزینندگان به انتخاب جو بایدن به عنوان رییس جمهوری منتخب آمریکا تشکیل جلسه خواهد داد.

شورت در این بیانیه ادامه داد که پنس معاون رییس جمهوری نگرانی خود را با میلیون ها آمریکایی در مورد تقلب و بی نظمی ها در انتخابات اخیر به اشتراک می گذارد.

بیانیه دفتر معاون رییس جمهوری آمریکا در حالی انتشار یافت که دادخواست جمهوریخواهان برای اعطای اختیارات به پنس برای تغییر در نتیجه انتخابات در جلسه پیش روی کنگره توسط دادگاه رد شده است .

لین وود وکیل دونالد ترامپ رییس جمهوری فعلی آمریکا پیشنهاد کرده که پنس به اتهام خیانت به علت خودداری از پذیرش این اختیارات، دستگیر و تیر باران شود.

پنس ریاست جلسه روز ۱۷ دی ماه کنگره آمریکا برای تایید نتیجه انتخابات را بر عهده داشته و پیروز نهایی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را اعلان خواهد کرد.

تا کنون حدود ۱۱ سناتور جمهوریخواه از جمله تد کروز سناتور ایالت تگزاس قصد دارند در جلسه روز ۱۷ دی ماه کنگره با استفاده از اختیارات قانونی خود به انتخاب بایدن به عنوان رییس جمهوری اعتراض کنند.

این مطلب برایم مفید است
67 نفر این پست را پسندیده اند