آیت‌الله مصباح یزدی که از چندی پیش به علت بیماری در بیمارستان بستری شده بود شب گذشته به دیدار حق شتافت. در پی در گذشت رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) سرلشکر باقری رئیس ستاد نیروهای مسلح، امیر موسوی فرمانده کل ارتش و دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران این ضایعه را تسلیت گفتند. 

متن پیام تسلیت سرلشکر باقری به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون إِذَامَاتَ الْعَالِمُ الفقیه ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ. ضایعه جانگداز ارتحال فیلسوف عالیقدر و مجاهد آیت الله محمد تقی مصباح یزدی (ره)رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)، موجب اندوه و تاثر فراوان گردید . بی تردید مجاهدت‌های آن عالم برجسته و جلیل القدر طی عمر پربرکت خود در تبیین و اعتلای اسلام عزیز با زبانی گویا و نافذ و خلق آثار و تالیفات برجسته و مرجع در فلسفه و معارف اسلامی و ارائه نظریه سیاسی اسلام و تربیت شاگردان و اساتید ممتاز، متعهد ، انقلابی و ولایی و برخوردار از بصیرت در حوزه و دانشگاه و ایفای نقش ها و خدمات ماندگار در مجلس خبرگان رهبری و اتخاذ مواضع هوشمندانه و انقلابی در تبیین و صیانت از اصول، مبانی و گفتمان انقلاب اصیل اسلامی که از وی شخصیتی برجسته و دارای جایگاه والا و منحصر بفرد نزد آحاد مردم بویژه نخبگان و برجستگان جامعه در بزنگاه‌های حساس در دهه های اخیر ساخته بود، برای همیشه زنده و راهنمای نسل های دلسوز و علاقمند به عزت و سربلندی اسلام و ایران عزیز از جمله در حوزه‌های علمیه ودانشگاه‌ها خواهد بود.

اینجانب رحلت آن متفکر برجسته و فقیه انقلابی و پارسا را به پیشگاه مقدس حضرت بقیه الله الاعظم(عج ) مقام معظم رهبری( مدظله العالی) مراجع عظام، حوزه های علمیه ،جامعه دانشگاهی کشور و به ویژه بیت مکرم و مصیبت دیدگان معزز تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه احدیت برای آن فقید سعید رحمت، مغفرت و جنت الهی و برای بازماندگان، شاگردان و ارادتمندان ایشان، صبر و شکیبایی و سکینه قلبی مسئلت می نمایم.

آیت الله مصباح یزدی، کارنامه درخشانی به یادگار گذاشته است

در پی ارتحال آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش نیز پیام تسلیت صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مَوتُ العالِمِ مُصیبَةٌ لا تُجبَرُ و ثُلمَةٌ لا تُسَدُّ - پیامبر اکرم(ص)

درگذشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، یار دیرین حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی موجب تالم و تاثر خاطر گردید.
سالها مجاهدت و مبارزات انقلابی ایشان در دوران پیروزی انقلاب و  یک عمر خدمت مجاهدانه و خالصانه آن عالم ربانی در تببین و ترویج اسلام و تلاش در تربیت شاگردان در حوزه های علمیه کارنامه درخشانی از آن بزرگوار به یادگار گذاشته است.


در کنار مبارزات و فعالیت های مذهبی و فرهنگی،  آثار ارزشمندی از آن فقیه عالیقدر و انقلابی در زمینه تفسیر، فلسفه و علوم اسلامی برای امروز و فردای رهجویان اسلام ناب محمدی به یادگار مانده و به رشته تحریر در آمده که موجب شناخت عمیق فرهنگ اصیل اسلام  و قرآن است.
اینجانب ضمن آرزوی علو درجات از درگاه خداوند متعال برای آن عالم مجاهد و انقلابی، رحلت جانسوز  ایشان را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، شاگردان، ارادتمندان  و بازماندگان آن مرحوم تسلیت عرض می کنم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران
سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی

آیت الله مصباح یزدی، محک و معیارِ ممتاز ولایتمداری بودند

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پی ارتحال آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان رهبری، پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ (حضرت امام علی علیه السلام)

فقدان حضرت آیت‌الله العظمی محمد تقی مصباح یزدی، استاد اخلاق و بزرگ‌مرد حوزه‌های علمیه، ضایعه‌ای سنگین برای اهل بصیرت و اندوهی بزرگ برای دلسوزان و دلبستگان انقلاب اسلامی ایران است.
آن فقیه مبرز و مفسر برجسته قرآن کریم، در تمام سال‌های انقلاب، محک و معیارِ ممتاز ولایتمداری و پایبندی به ولایت فقیه بودند و به مثابه رکن مستحکم و خلل ناپذیر تبعیت عارفانه و عاشقانه از امامین انقلاب به شمار می‌رفتند.

درگذشت آن یاور برجسته و استاد مسلم و ارزشمند حوزه‌های علمیه را به محضر مقام معظم رهبری، امت ولایتمدار و حوزه‌های علمیه تسلیت عرض می‌کنم و مغفرت و رضوان الهی را برای ایشان استدعا دارم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران
دریادار حبیب الله سیاری

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند