عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نوشت: آیت الله مصباح یزدی عالمی وارسته بود که دل در گرو دنیا نداشت و در جهت روشنگری معارف اسلامی یک لحظه از پای ننشست.

کدخدایی در این باره در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

بخشی از یک دیدار تکرار ناشدنی!

چند سالی بود توفیق دیدار و گفتگوی از نزدیک با ایشان را نداشتم. در روز سه شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۸ توفیق حاصل شد، ساعت ۱۹. بسیار تکیده و رنجور به نظر می‌رسیدند. از همان آغاز و مانند همیشه من را مبهوت کلام الهی خود کردند و اینکه ارزش انسانها به تبعیت از اوامر الهی است. از بزرگی امام (ره) گفتند و من نیز خاطره‌ای که از آقای دعایی به تازگی شنیده بودم را بازگو کردم. ایشان تذکر دادند که این بخش کوچکی از بزرگی امام (ره) است، چه بسیار مطالبی که از امام ره ما نشنیده و ندیده ایم!

از ایشان سوال کردم رمز این بزرگی چیست و پاسخ شنیدم، ظلم نکردن به نفس، مَّا أَصَابَکَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ وَمَا أَصَابَکَ مِن سَیِّئَةٍ فَمِن نَّفْسِکَ...

سوال شد چگونه این راه طی می شود؟ فرمودند با توسل به ائمه اطهار(ع) و حتی با یک صلوات!

سوال کردم تکلیف بزرگانی چون ابن عربی و مولوی چه می شود؟ فرمود شاید شرایط فراهم نبوده و اگر این فرصت فراهم می شد چه بسا آنان نیز متوجه می شدند!

در ادامه ذکر خاطره ای از مرحوم شیخ الاسلام امام جمعه سابق سنندج داشتند و اینکه به دعوت ایشان برای سخنرانی به سنندج مسافرت کرده اند و پس از آن امام جمعه مرحوم از حضرت آقا از این سخنرانی تشکر کرده بود.

از ایشان خواستم این افکار بلند را در جلساتی با علاقه مندان در میان بگذارند گفتند دیگر توانی باقی نیست!

با صدای اذان حدود ساعت ۲۰/۱۵ بلند شدم و اگر موقع نماز نبود این جلسه ساعتها به طول می انجامید.

آیت الله مصباح یزدی عالمی وارسته بود که دل در گرو دنیا نداشت و در جهت روشنگری معارف اسلامی یک لحظه از پای ننشست. امید آنکه افکار بلند او در حوزه معارف دینی برای مردم به خوبی تبیین شود و در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.