مهدی آقا موسی تهرانی عصر چهارشنبه افزود: تمامی بلیت‌های پیست اسکی روز پنجشنبه (۱۱ دی) تمدید خواهد شد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات توچال این تعطیلی به منظور تامین جان شهروندان صورت گرفت و روز جمعه (۱۲ دی) تمامی مجموعه شامل پارکینگ، جاده سلامتی، تله‌کابین، پیست اسکی، هتل، رستوران‌ها و ... تعطیل خواهد بود.

این تعطیلی در حالی اعلام شد که روز جمعه، پنجم دی ماه تعدادی از صعود کنندگان در ارتفاعات شمیرانات گرفتار بهمن شدند و دوازده کوهنورد جان خود را از دست دادند؛ اجساد مذکور در ارتفاعات توچال، کلکچال، آهار و دارآباد طی سه روز عملیات جستجو توسط عوامل هلال احمر و امدادی کشف شد.

علاوه بر گرفتاری کوهنوردان در بهمن، ۱۰۰ نفر دیگر در ایستگاه هفت توچال به دلیل وزش باد شدید و خاموش کردن تله کابین از سوی متصدیان مدتی در ارتفاعات گرفتار شدند؛ البته پس از کاهش شدت باد، تمام آنها با تله‌ کابین به پایین کوه منتقل شدند و این حادثه مصدومی برجا نگذاشت.

توچال قله‌ای در شمال تهران (شهرستان شمیرانات) به ارتفاع ۳ هزار و ۹۶۲ متر است که بخشی از دامنه رشته‌کوه‌های البرز به حساب می‌آید.
مجموعه تفریحی ورزشی توچال دارای تله‌کابین، بام تهران، تله‌سیژ، پیست اسکی، سورتمه، مسیر کوهنوردی، جاده سلامتی، هتل و... به یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری ایران تبدیل شده است. 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند