سایروس آر. وانس، دادستان این منطقه تحقیقات اولیه مربوط به سال ۲۰۱۸ در خصوص پرداخت حق السکوت به دو زنی که صحبت از داشتن رابطه با دونالد ترامپ قبل از رئیس جمهور شدنش داشتند، گسترش داده است.

گزارش شده که وانس حالا از شرکت FTI Consulting خواسته که به دنبال تعارضات در میان برخی معاملات دارایی رفته و با دادستانها درباره اینکه آیا شرکت ترامپ ارزش برخی از دارایی ها را به جهت کاستن از مالیاتها تغییر داده مشورت کنند.

اوایل سال جاری میلادی وانس از یک قاضی خواست اسناد مالیاتهای پرداختی از سوی ترامپ برای مدت هشت سال با استناد به گزارشهای رسانه ای که "عملکرد مجرمانه گسترده و طولانی مدت" در شرکت ترامپ را شناسایی کردند، بررسی کند. ترامپ علیه انتشار این اسناد در دادگاه جنگیده اما وانس نیز از آن زمان تا کنون ابعاد تحقیقات را گسترش داده است.

وانس اقدام به مصاحبه با بانکداران و بیمه کننده هایی که برای رئیس جمهور کار می کردند در طی ماه جاری میلادی کرده است. بازرسان دفتر دادستانی با کارمندان دویچه بانک، بانک اصلی وام دهنده به ترامپ و همینطور کارمند بیمه کننده اصلی او یعنی Aon صحبت کرده اند.

ترامپ اخیرا بابت ابعاد بزرگ تحقیقات در ضمن نزدیک شدن پایان ریاست جمهوری اش اظهار نگرانی کرده است.

به گفته جیسون زیرکل، از کارمندان انجمن بازرسان تایید شده تقلب که با واشنگتن پست صحبت کرد، وانس ممکن است این شرکت را برای کمک به مقابله با هر گونه صحبت از وجود انگیزه سیاسی در این تحقیقات استخدام کرده باشد.

یک منبع که نخواست نامش فاش شود به واشنگتن پست گفت، تحلیلگران FTI Consulting احتمالا تا کنون در راستای تحقیقات یک هیات منصفه بزرگ برخی از معاملات ترامپ را بررسی کرده و به طور بالقوه می توانند در صورت ثبت اتهامات کیفری شهادت دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند