بنا بر اعلام مقام‌های آلمانی تزریق واکسن «فایزر-بیون‌تِک» کار چهار عضو کادر درمانی به بستری شدن کشیده است.

به نوشته «نیوزویک»، چهار تن از اعضای کادر درمانی آلمان روز یکشنبه بعد از دریافت واکسن کرونای «فایزر-بیون‌تک» بستری شدند.

بنا بر اعلام مقام‌های منطقه فرپومرن-روگن آلمان، علت بستری شدن این اعضای کادر درمانی اشتباه انسانی در زمینه میزان واکسن تزریقی بود و آنها پنج برابر بیشتر از حجم و میزان مورد نیاز در هر واکسن، واکسن فایزر-بیون‌تک دریافت کردند.

به گفته مقام‌ها، این حجم زیاد و بیش از اندازه از واکسن کرونا به ۸ عضو کادر درمانی بین ۶۶ تا ۸۲ ساله عضو یک مرکز سالمندان شهر «اشترالزوند» تزریق شد.

مسئولان آلمانی خبر دادند، به محض اطلاع از «اشتباه» رخ داده در زمینه تزریق واکسن، نیمی از کارکنان این مرکز سالمندان به خانه و نیم دیگر به بیمارستان فرستاده شدند.

بستری شدن چند عضو کادر درمانی آلمان بعد از دریافت واکسن فایزر-بیون‌تک در روز یکشنبه و تنها یک روز بعد از آغاز روند واکسیناسیون در این کشور اروپای غربی صورت گرفت.

آلمان، مجارستان و اسلواکی از روز شنبه هفته جاری واکسیناسیون واکسن فایزر-بیون‌تک را بعد از صدور مجوز اتحادیه اروپا آغاز کرده‌اند.

بستری شدن پرسنل درمانی تنها مشکل آلمان در زمینه آغاز استفاده از واکسن تولیدی شرکت فایزر-بیون‌تک نبوده است.

طبق گزارش‌های رسانه‌های غربی، برخی نواحی و ایالت‌ها در آلمان به دنبال بروز برخی مشکلات در زمینه وضعیت نگهداری از این واکسن، از آغاز تزریق آن امتناع کرده‌اند.

بعد از روشن شدن این موضوع که کانتینرهای حامل محموله‌های واکسن به اندازه کافی سرد نبودند، مقام‎های آلمانی در چند منطقه از آغاز واکسیناسیون سر باز زدند.

طبق این گزارش‌ها، پرسنل پزشکی در آلمان متوجه شدند که دمای یکی از جعبه‌های انتقال واکسن فایزر-بیون‌تک ۱۵ درجه سانتیگراد بود در صورتی که طبق اعلام سازندگان این واکسن، واکسن فایزر-بیون‌تک باید بین منفی ۱۱۲ تا منفی ۷۶ درجه نگهداری شود.

این مطلب برایم مفید است
195 نفر این پست را پسندیده اند