به گزارش دویچه وله، میلیون‌ها شهروند آمریکایی در معرض تهدید قرار گرفته‌اند که کمک بیکاری خود را از دست بدهند، تنها به این دلیل که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از تأیید و امضای سند بسته کمکی کرونا برای میلیون‌ها آمریکایی را امتناع می‌ورزد. کنگره آمریکا پس از ماه‌ها بحث و گفت‌وگو میان دو جناح دموکرات و جمهوریخواه بالاخره در ماه جاری دسامبر بر سر این بسته مالی به توافق رسید.

امتناع از امضای تأیید این بسته از سوی ترامپ به آن معناست که ۱۴ میلیون شهروند آمریکا از حق دریافت کمک کرونایی یا کمک بیکاری بی بهره خواهند ماند.

پس از آنکه کاخ سفید اعلام کرد این مصوبه کنگره را تأیید خواهد کرد، به طور غیرمنتظره‌ای دونالد ترامپ از امضای این سند خودداری کرده است.

پیش‌نویس این سند هم‌اکنون در مرکز تفریحی "مارالاگو" در فلوریدا آماده برای امضای ترامپ است. رئیس‌جمهوری ترامپ اما روز جمعه گلف بازی می‌کند و وقت برای امضای آن ندارد.

بسته کمکی کرونا حدود ۹۰۰ میلیارد دلار است. این بخشی از بسته قانونی بزرگتر و همه‌جانبه دو هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیارد دلاری است. از این میزان، یک بیلیون و ۴۰۰ میلیارد آن برای هزینه‌های جاری دولت پیش‌بینی شده است.

با امتناع ترامپ از امضای این بسته قانونی، بودجه دولت نیز بلوکه خواهند شد و این تهدید وجود دارد که از روز سه‌شنبه آینده ۲۹ دسامبر تمام ادارات دولتی تعطیل شوند.

این مطلب برایم مفید است
27 نفر این پست را پسندیده اند