یک تیم از محققان بین المللی با بررسی روی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ اظهار داشتند: افراد چاق در مقایسه با بیمارانی با وزن طبیعی بیشتر در معرض بیماری کووید-۱۹ و عوارض آن قرار دارند.

به گفته محققان، افراد چاق نه تنها مستعد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ هستند، بلکه به دلیل اینکه سیستم ایمنی آنان در معرض خطر است بیشتر به انواع بیماریها و عفونتها دچار می شوند.

زمانیکه باکتری یا ویروس به بدن حمله می کند، سیستم ایمنی بدن باعث التهاب "خوب" می شود که اولین موج دفاعی بدن در برابر عامل بیماری زاست. هرچند، سلولهای چربی موجود در بدن قادر به تقلید از چنین التهابی هستند و مکانیسم دفاعی را گمراه می کنند.

وجود سلولهای چربی مازاد در بدن افراد چاق شرایطی را ایجاد می کند که سیستم ایمنی بدن فریب خورده و در تمامی اوقات حتی در صورت عدم تهدید واقعی در حالت آماده باش قرار گیرند. در این شرایط وجود التهاب ناشی از چاقی که تمام شدنی نیست موجب می شود فشار مضاعفی بر سیستم ایمنی وارد شود و زمانیکه بدن با عامل بیماری زا روبروست از قدرت کافی برای مقابله با آن برخوردار نباشد که خطر ابتلا به نوع مزمن و جدی بیماریها را افزایش می دهد.

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند