دولت آمریکا از تمامی مسافران از مبدأ انگلیس که قصد ورود به این کشور را دارند خواسته ۷۲ ساعت قبل از سفر به ایالات متحده تست کرونا بدهند تا از سالم بودنشان اطمینان حاصل شود. 

روزنامه نیویورک‌تایمز شرط آمریکا برای ورود مسافران از انگلیس را رویدادی دانسته که یادآوری می‌کند بریتانیا نه تنها کشوری جزیره‌ای است بلکه روز به روز منزوی‌تر می‌شود.

گونه جدیدی از ویروس کرونا که مسری‌تر از نسخه اولیه است دلیل اصلی این اتفاقات است. شمار زیادی از کشورها در روزهای گذشته برای پروازها از مبدأ و به مقصد انگلیس محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی در نظر گرفته‌اند؛ به علاوه قوانین قرنطینه که از شنبه در این کشور اعمال می‌شود ۴۸ میلیون نفر را در برخواهد گرفت.

«مت هانکوک»، وزیر بهداشت انگلیس دوشنبه هفته گذشته کشف گونه جدیدی از ویروس کرونا را اعلام کرده بود که نسبت به گونه اصلی کشف‌شده در چین جهش پیدا کرده بود.

پس از انتشار این خبر شماری از کشورهای اروپایی از جمله اتریش، بلژیک، آلمان، ایرلند و هلند پروازهای خود به و از ایتالیا را به حالت تعلیق درآوردند و ترکیه نیز اعلام کرد که تمامی راههای ارتباطی با انگلیس و هلند و همچنین دانمارک و آفریقای جنوبی را قطع کرده است.

هانکوک چند روز پیش بار دیگر در یک  کنفرانس خبری اعلام کرد که ویروس کرونای جدید هم جهش پیدا کرده است.

هانکوک در یک کنفرانس کنفرانس خبری صحبت می‌کرد گفت: «ما از دولت آفریقای جنوبی به خاطر علم آنها بسیار سپاسگزاریم. این ویروس، قدرت انتقال بیشتری دارد و به نظر می‌رسد نسبت به ویروس کرونای جدید جهش بیشتری پیدا کرده است.»

وزیر بهداشت انگلیس گفته این گونه ویروس در دو نفر از شهروندان این کشور که از آفریقای جنوبی بازگشته بودند کشف شده است. هانکوک این مسئله را «بسیار نگران‌کننده» خواند.

وی گفت: « به نظر می‌رسد که این ویروس قابلیت انتقال بیشتری دارد و ظاهراً نسبت به گونه جدید ویروس که در انگلیس کشف شده، جهش بیشتری پیدا کرده است.»

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند