محمود عباسیافزود: این محکومان که از مدتها قبل دوران محکومیت خود را در زندان های ارمنستان می‌گذرانیدند با رایزنی های دیپلماتیک معاونت کنسولی و سفارت کشورمان در تفلیس و پیگیری های دفتر همکاری های بین المللی وزارت دادگستری به کشور منتقل شدند که باید ادامه محکومیت خود را در زندان های کشور بگذرانند.

عباسی اظهار داشت: اتهام اکثر این محکومان قاچاق مواد مخدر است و متاسفانه علیرغم اطلاع رسانی های قبلی و هشدار و نذیرهایی که تاکنون به اینگونه افراد داده شده و آثار و پیامدها و مجازات سنگینی که در این کشورها متوجه این افراد است اما در دام باندهای قاچاق مواد مخدر می افتند و برای خود، خانواده و دولت مشکل آفرینی می کنند.

رئیس کمیته انتقال محکومان به هموطنانمان هشدار داد تقریبا در همه کشورها خصوصا کشورهای آسیای میانه مجازات سخت و سرکوب گرایانه سنگینی در انتظار مرتکبین حمل نگهداری و قاچاق مواد مخدر است.

عباسی اضافه کرد: این اقدامات هزینه های سنگینی به دولت و جامعه تحمیل می کند و اعتبار بین المللی کشور را نیز خدشه دار می‌کند.
وی ضمن قدردانی از دولت ارمنستان خصوصا مقامات وزارت دادگستری این کشور سفیر کشورمان در تفلیس، مقامات کنسولی وزارت امور خارجه، مقامات قضایی، سازمان زندان ها، مقامات امنیتی و انتظامی، سازمان هواپیمایی، حفاظت و امنیت پرواز، مقامات بهداشتی و همکاران خود در دفتر همکاری های بین المللی که در این شرایط سخت و دشوار و با شیوع کرونا زمینه انتقال این هموطنان به کشور را فراهم نمودند ابراز امیدواری کرد که با آموزش و پیشگیری شاهد کاهش جمعیت کیفری زندان ها و هزینه های سنگینی باشیم که بر دوش دولت می گذارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند