به گزارش پایگاه بیزنس اینسایدر، دونالد ترامپ روز چهارشنبه قانون اختیار دفاع ملی سال مالی ۲۰۲۱ که لایحه بودجه نظامی ۷۴۱ میلیارد دلاری بود و هزینه‌های وزارت دفاع را تامین می‌کرد و به تصویب دو مجلس کنگره آمریکا رسیده بود، وتو کرد.

او این لایحه را بر سر مسائل نامرتبطی مثل قوانین حفاظت از رسانه های اجتماعی وتو کرد. رئیس جمهوری آمریکا همچنین با تلاش کنگره برای تغییر نام پایگاه‌های آمریکایی که اکنون به نام رهبران ارتش کنفدراسیون هستند، مخالفت کرد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا که سال ۲۰۱۹ بر سر اختلافاتش با ترامپ اخراج شد، در پیامی توییتری با اشاره به این اقدام "مخرب" ترامپ نوشت که این وتو "آخرین اقدام شرم‌آور یک رئیس جمهور شکست‌خورده" بود.

وتوی این لایحه نظامی درگیری با کنگره را به دنبال دارد. ترامپ در حال حاضر از سوی دو حزب از جمله قانونگذاران ارشد جمهوری‌خواه تحت فشار قرار دارد.

سناتور جیم اینهوفه، رئیس کمیته سرویس‌های مسلح این نهاد شامگاه چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: ۵۹ سال پیاپی است که این لایحه به قانون تبدیل می‌شود چون کاملا برای امنیت ملی ما و نیروهای ما حیاتی است. امسال هم نباید مستثنی باشد. امیدوارم همکارانم در کنگره به من ملحق شوند تا از تضمین اینکه نیروهای ما منابع و تجهیزاتی که برای دفاع از کشورمان لازم دارند، در اختیارشان هست، اطمینان حاصل کنیم.

این مطلب برایم مفید است
71 نفر این پست را پسندیده اند