با وجود اعمال محدودیت‌های شدید در انگلیس، مقامات وزارت بهداشت این کشور چهارشنبه‌شب از افزایش آمار مبتلایان به کرونا خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۹۲۳۷ نفر از شهروندان این کشور به کرونا مبتلا شدند. این وزارتخانه آمار کشته شدگان ناشی از کرونا در این کشور را نیز در شبانه روز گذشته ۵۳ تن اعلام کرد و افزود، در ۲۸ روز گذشته تاکنون ۷۴۴ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته اند.

وزارت بهداشت انگلیس روز گذشته اعلام کرده بود که ۳۶۸۰۴ تن در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند.

 این در حالی است که این کشور با گونه ای دیگر از کرونا که «کرونای انگلیسی» نام گرفته مواجه شده است. مقامات انگلیس متهم به پنهان کاری در این زمینه هستند و بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران و عراق تردد با این کشور را از بیم ابتلا به کرونای انگلیسی قطع کرده‌اند.

تاکنون  در مجموع  ۲۱۱۰۳۱۴  نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و  ۶۸۳۰۷ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

رسانه‌های انگلیس نوشتند که افزایش شمار مبتلایان به کرونا تا حدی به دلیل پیدا شدن ویروس کرونای انگلیسی است. گمانه زنی‌ها حکایت از آن دارد که کرونای انگلیسی در سال نو میلادی به سایر مناطق این کشور نیز گسترش یابد.

«کِر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس روز دوشنبه از دولت خواست پاسخی قدرتمند به بحران شیوع نوع جدید ویروس کرونا بدهد. استارمر  با هشدار درباره شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس گفت: «این ویروس از کنترل خارج شده است. پروازهای ملی ممنوع شده‌اند و مرزهای ملی بسته شده‌اند».

او در ادامه خطاب به دولت انگلیس گفت: «مرتکب اشتباه نشوید! این وضعیت اضطراری واقعی است. ایمان دارم بار دیگر مردم بریتانیا در آستانه این چالش و همانطور که در هر مرحله از این همه‌گیری جهانی عمل کرده‌اند، قدم پیش خواهد گذاشت، اما آن‌ها از دولت انتظار دارند همین کار را انجام دهد.»

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند