به نقل از رویترز، «جو بایدن» رئیس جمهور جدید ایالات متحده روز سه شنبه با تأکید بر اینکه طبق مشاهدات وی هیچ گواه و مدرکی دال بر مهار و کنترل حمله سایبری گسترده علیه ایالات متحده وجود ندارد، هشدار داد که پس از راهیابی به کاخ سفید در بیستم ژانویه، این نفوذ سایبری بدون پاسخ نخواهد ماند.

این معاون پیشین و دموکرات رئیس جمهور آمریکا گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی این کشور لازم است که به طور منصفانه‌ای روسیه را مسئول این حمله هکری بداند؛ آن‌هم در شرایطی که برخی از مقامات بلندپایه دولت ترامپ از جمله «مایک پمپئو» وزیر خارجه و «ویلیام بار» دادستان کل مسکو را به طراحی و اجرای این حمله هکری متهم کردند.

در مقابل ترامپ در پیامی توئیتری مدعی شد که چین احتمالاً در این حمله هکری دست دارد!

با این حال، بایدن خطاب به خبرنگاران در شهر ویلمینگتون ایالت دلاور گفت: «این یک خطر جدی است و ادامه دارد. من هیچ گواه و مدرکی که نشان دهد این وضعیت تحت کنترل است، مشاهده نمی‌کنم. هیچ چیزی [در اینباره] نمی بی نم و نمی‌شنوم. دولت حتی در مورد بسیاری از چیزها به ما اطلاعاتی ارائه نمی‌کند. بنابراین من هیچ چیزی که نشان دهد این [حمله هکری] مهار شده است، نمی بی نم».

گفتنی است که واکنش مقتضی به حمله سایبری یکی از چالشهای اساسی است که بایدن با آغاز فعالیت خود در سمت رئیس جمهور آمریکا با آن دست به گریبان خواهد بود. وی پس از شکست ترامپ در انتخابات سوم نوامبر، باید با چالشهای دیگری از جمله مبارزه با پاندمی کرونا و همکاری با کنگره برای مقابله با زیان‌های اقتصادی بر آمده از دوران قرنطینه در زمان شیوع کووید -۱۹ نیز دست و پنجه نرم کند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند