مدتی قبل ماموران پایگاه چهارم  پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در رصدهای اطلاعاتی در فضای مجازی اقدام به شناسایی باند فروش و قاچاق اسلحه و مهمات در فضای مجازی کردند که در بررسی اقدامات آنان مشاهده شد که اعضای این باند در صفحات مجازی خود اقدام به درج آگهی خرید و فروش انواع سلاح های جنگی و شکاری و مهمات کرده‌اند. 

درادامه تحقیقات وارد فاز بعدی شده و هماهنگی با مقام قضایی نیز انجام شد. در جریان این تحقیقات ماموران مطلع شدند که متهمان قصد انتقال تعدادی سلاح به مرکز تهران را دارند.

همزمان با رسیدگی به این پرونده، این بار ماموران پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی دو تن دیگر  از کاربران فضای مجازی را که اقدام به درج  تبلیغ خرید و فروش انواع اسلحه کرده بودند، شناسایی کردند. که مخفیگاه این افراد نیز مورد شناسایی قرارگرفته و مجوز عملیات پلیسی برای دستگیری آنان نیز دریافت شد.

سرانجام روز گذشته ماموران با انجام دو عملیات جداگانه در شمال و شمال شرق تهران این چهار فروشنده سلاح و مهمات را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین مخفیگاه آنان نیز بازرسی شد و در جریان آن ۱۱ قبضه سلاح جنگی، شکاری و شبه سلاح و بیش از یک هزار و ۷۰۰ فشنگ کشف  و ضبط شد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تایید این خبر اعلام کرد: برای هر چهار متهم پرونده ای تشکیل شده و آنان پس از تحقیقات تکمیلی و تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند