سیدباقر طباطبایی گفت: متهم با استفاده از مشخصات و شماره نظام پزشکی، فردی که چندسالگی است ساکن استرالیاست، در یکی از درمانگاه‌های بخش خصوصی علی‌آباد کتول طبابت می‌کرد.

وی افزود: مُهر پای نسخه یکی از بیماران این خانم، توجه یکی از پزشکان متخصص استان را جلب کرد و در پیگیری‌ها متوجه شد، فردی که با این نام طبابت می‌کند، یکی از هم‌دانشگاهی‌های قدیم او در دانشکده پزشکی است که چندسالگی است خارج از کشور زندگی می‌کند.

دادستان علی‌آباد کتول بیان کرد: پزشک ساکن استرالیا پس از متوجه شدن موضوع در نامه به نظام پزشکی شهرستان آمل ماجرای این پزشک که با شماره نظام پزشکی و مشخصات او طبابت می‌کند را پیگیر شد و به این ترتیب هویت پزشک قلابی لو رفت.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری گلستان، دادستان طباطبایی ادامه داد: پزشک قلابی دستگیر و در نخستین جلسه دادگاه، علاقه زیاد به پزشکی را انگیزه عمل خود عنوان کرد.

وی گفت: پزشک قلابی فقط یک ماه کار طبابت را در یکی از درمانگاه‌های این شهرستان آغاز کرده بود و هم اکنون پرونده او به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق تجویز دارو و بدون داشتن مدرک پزشکی و استفاده غیرمجاز از عنوان علمی دکتر، در دادسرای علی‌آباد کتول در حال رسیدگی است.

این مطلب برایم مفید است
45 نفر این پست را پسندیده اند