به گزارش تلویزیون ملی پاکستان، «شاه محمود قریشی» امروز دوشنبه طی گفت وگو با خبرنگاران در شهر «مولتان» بار دیگر هرگونه فشار خارجی بر پاکستان برای پیوستن به صفوف سازشگران با رژیم نامشروع صهیونیستی را رد کرد.

وی افزود: در دیدار با مقامات اماراتی درباره روابط دوجانبه، وضعیت افغانستان، تحولات منطقه به ویژه طرح سازش با اسرائیل و وضعیت مردم مسلمان کشمیر بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

قریشی تاکید کرد: ما به طرف اماراتی اعلام کردیم که پاکستان خواهان حل پایدار مسئله فلسطین است و هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت.

وی هرگونه تغییر رویکرد متحدان عرب پاکستان به ویژه ریاض و ابوظبی در قبال همکاری با اسلام‌آباد و یا تبعیض برای صدور روادید برای اتباع پاکستانی را رد و نسبت به آنچه که وی روابط نزدیک پاکستان و امارات خواند، ابراز اطمینان کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان تاکید کرد: این کشور هیچ فشاری را در بحث موافقت با طرح سازش قبول ندارد و مواضع کاملا روشن و قاطعی در حمایت از مردم فلسطین و کشمیر دارد.

نخست وزیر پاکستان هفته گذشته هرگونه فشار بر این کشور برای پیوستن به صفوف سازشگران با رژیم صهیونیستی را تکذیب و مطالب مربوط به برقراری تماس میان اسلام‌آباد با تل‌آویو را جعلی دانست.

عمران‌خان اواسط آبان ماه گذشته در گفت وگویی با شبکه پاکستانی "جی‌ان‌ان" درباره رویکرد اسلام‌آباد در رابطه با برقراری روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی بار دیگر بر مواضع قوی پاکستان علیه این توطئه و حمایت از آزادی سرزمین فلسطین تاکید کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اسلام‌آباد تحت فشار کشورهای غیرمسلمان و یا برخی کشورهای مسلمان عرب (اشاره به حاکمان عربی سازشگر با تل‌آویو و برخی دیگر که روابط نزدیک با پاکستان دارند) قرار دارد؟، این موضوع را انکار نکرد و به صورت تلویحی گفت: بعضی از حرف‌ها قابل بیان نیست و باید از آن گذشت، ما با برخی از این کشورها روابط خوبی داریم و نمی‌خواهیم باعث ناراحتی آنان شویم.

نخست وزیر پاکستان افزود: زمانی که پاکستان روی پای خود بایستد و مستقل شود، آن وقت می‌توان به این پرسش (که چه کشورهایی پاکستان را برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تحت فشار قرار می‌دهند) پاسخ داد. 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند