به گزارش  شبکه تلویزیونی الجزیره، کم اهمیت جلوه دادن حمله سایبری گسترده به آمریکا از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور منجر به خشم مسئولان سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا شد.

بر این اساس، ترامپ پس از افشای حملات سایبری به دولت فدرال و شرکت‌های بزرگ آمریکایی در صفحه شخصی خود در توییتر مدعی شد: رسانه‌های جعلی در حمله سایبری اخیر بزرگنمایی بسیاری داشتند. من توضیحات کامل را دادم و همه چیز تحت کنترل است. روسیه، روسیه، روسیه تنها چیزی است که رسانه‌های جریان اصلی درباره آن حرف می‌زنند، زیرا به دلایل اقتصادی از بحث درباره اینکه می‌تواند کار چین باشد واهمه دارند (که امری محتمل است.)

با این حال، منابعی خبری کاخ سفید روز گذشته بیانیه‌ای درباره دست داشتن روسیه در حملات سایبری آماده کرده بود، اما در آخرین لحظه از انتشار آن خودداری کردند. مقامات اطلاعاتی آمریکا به دلیل اظهارات نسنجیده ترامپ بسیار خشمگین هستند.

هکر‌ها طی چند روز اخیر توانسته اند به بسیاری از نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف آمریکایی همانند، وزارت خزانه‌داری، خارجه، تجارت، امنیت داخلی و سازمان امنیت ملی هسته‌ای این کشور نفوذ کنند و آن‌ها را مورد حمله قرار دهند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در واکنش به این حملات مسکو را متهم کرده است.

مسئولان فدرال آمریکا نیز با صدور هشداری فوری اعلام کردند طرف‌هایی که حملات سایبری علیه نهادهای دولتی این کشور را انجام داده اند، از تکنولوژی‌های مختلفی استفاده کرده‌اند.

از سوی دیگر، ناتو نیز با اشاره به حملات سایبری علیه مراکز مهم دولتی آمریکا اعلام کرده است که تیم سایبری این سازمان در حال بررسی سامانه‌های رایانه‌ای خود است.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند