به دنبال انعکاس خبری به نقل از مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که برای احیای برجام به توافق جدیدی نیاز است، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین در این خصوص توضیح داد.

غریب آبادی اظهار داشت: مدیرکل آژانس چنین حرفی را نزده و اصولاً آژانس نمی تواند در این حوزه ها وارد شود و تیتر خبر رویترز نیز شیطنت آمیز و گمراه کننده تهیه شده است. تیتر خبر با متن آن که منعکس کننده بخش هایی از مدیرکل آژانس است، کاملاً متفاوت است. 

وی ادامه داد: مدیرکل در مصاحبه خود گفته است برای انجام تمهیدات لازم در راستای برگشت پذیری اقدامات ایران در صورت احیای برجام، نیاز به یک پروتکل، تفاهم، توافق یا سند در حوزه آژانس دارد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این راستا به گفتگوی روز جاری خود با مدیرکل آژانس نیز اشاره کرد و افزود: گروسی در این گفتگو گفت وی به هیچ عنوان به ضرورت توافق جدید اشاره ای نکرده و متن مصاحبه وی نیز در این خصوص واضح است و صحبت وی در حوزه آژانس بوده است. 

غریب آبادی همچنین اظهار داشت: البته، همین گفته مدیرکل که به سندی برای آژانس، در صورت احیای برجام، نیاز است نیز ضرورتاً مبنای فنی و حقوقی ندارد و واکنش لازم در این زمینه روز گذشته انجام شده است. 

نماینده دائم کشورمان با تصریح اینکه متاسفانه رسانه هایی مانند رویترز دستورکار سیاسی خاص خود را دنبال می کنند و از این طریق، اصول حرفه ای و رسانه ای را نیز نقض می کنند، از رسانه های داخلی نیز تقاضا کرد تا به هنگام ترجمه اخبار خارجی، دقت و حساسیت لازم را اعمال نمایند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند