ایرج حریرچی عصر روز جمعه در جلسه ستاد کرونا شهرستان خوی که با حضور استاندار آذربایجان‌غربی برگزار شد اظهار داشت: تنها راه مقابله اصلی با این بیماری اجرای دقیق قرنطینه و نیز افزایش تست به منظور شناسایی بیشتر مبتلایان است.

وی با بیان اینکه تعطیلات اثر هم‌افزایی روی رفتار مردم دارد افزود: از سویی علاوه بر اثر مستقیم، اثر دیگر این تعطیلات این بود که مردم موضوع شیوع و انتقال زنجیره کووید ۱۹ را جدی گرفتند.

وی افزود: مردم در ۲ هفته ابتدایی آذرماه همکاری خوبی را برای کاهش موارد ابتلا داشتند، اما باید این نکته را هم مدنظر قرار داد که ۴۵ درصد از مشاغل را مشاغل گروه دوم تشکیل می‌دهند و مردم هم نشان دادند که با آغاز بازگشایی‌ها رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هم کمتر می‌شود که این مورد ما را کمی نگران می‌کند.

معاون کل وزیر بهداشت با درخواست از مردم جهت رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی و اجتماعی اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی و نگرانی ما و مسوولان کشور، شب یلداست از اینرو از مردم به جد خواهان عدم برگزاری این شب و دورهمی‌های مرسوم در این شب را داریم.

حریرچی، از مدیریت خوب ستاد کرونا در آذربایجان‌غربی نیز قدردانی کرد و افزود: این استان در زمره استان‌های با مدیریت خوب در بحث مبارزه و درمان ویروس کرونا در کشور به شمار می‌رود.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این آیین با اشاره به اینکه اگر چه وضعیت بیماری کرونا در استان بخاطر همکاری مردم و اجرای محدودیت‌ها بهتر از قبل شده است اما با اجرای دقیق طرح محله محور "شهید سلیمانی" به‌طور قطع آمار مرگ‌ها بسیار کاهش خواهد یافت.

محمدمهدی شهریاری با اشاره به اینکه عادی‌انگاری آفت اساسی مقابله با کروناست افزود: در شرایط تثبیت شده امروز این بیماری، آنچه باعث تشدید وضعیت و آغاز موج چهارم خواهد شد عادی‌انگاری آن از سوی مردم است که امیدواریم مردم از آن پرهیز کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: بهبود زیرساخت‌های درمانی به‌ویژه در شهرستان خوی در دولت تدبیر و امید نقش بسزایی در کنترل بیماری کرونا داشته است.

شهریاری با قدردانی از اهتمام مردم و دستگاه‌های متولی از جمله نیروی انتظامی در اجرای محدودیت‌ها تاکید کرد: وضعیت شهرستان خوی شکننده است از اینرو باید بیش از پیش مردم و مسوولان نسبت به اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند